Fotograf uwiecznił baletnice tańczące na zniszczonych po huraganie ulicach

Dwie baletnice tańczące na ulicy

Huragan Maria, który przeszedł przez Portoryko, przyniósł niezliczone szkody. Fotograf Omar Z. Robles postanowił pokazać ogrom zniszczeń w dość nietypowy sposób.

Właśnie wróciłem z wizyty w moim rodzinnym Portoryko. To była moja pierwsza wizyta w kraju po tym, jak przeszedł przez niego huragan Maria. A dokładnie: 5 miesięcy po huraganie – mówi Robles.

Podczas wizyty Robles, oprócz robienia zdjęć, zbierał także historie od przyjaciół i krewnych. Były to przerażające opowieści o śmierci i zniszczeniu oraz o ich następstwach. Według wielu ze świadków, po uderzeniu huraganu, trzeba było stać w kolejce przez 6 godzin, aby kupić cokolwiek do jedzenia i 12 godzin czekać na zakup benzyny.

To była niesamowicie emocjonująca i trudna wycieczka. Czułem, że walczę ze łzami… Pięć miesięcy po huraganie na mojej wyspie, moi ludzie, moja rodzina nadal nosi otwarte rany od tego strasznego dnia. Czasami trudniej jest mówić o osobistych sprawach, ale częściowo również dlatego, że w obliczu takiej tragedii trudno było wyobrazić sobie światło na końcu tego ciemnego tunelu. Prawda jest taka, że przyszłość mojego kraju wygląda ponuro i ciężko jest stawić czoła temu faktowi.

Tekst: Joanna Kowalska

Rate this post