Fotograf stworzył nietypowy projekt. Na którym zdjęciu bohaterowie są nadzy?

Dwa portrety tego samego mężczyzny

Na pierwszy rzut oka, dwa ustawione obok siebie portrety za bardzo się nie różnią. Rzućmy okiem w takim razie po raz drugi.

Fotograf Dylan Hamm stworzył serię zdjęć, gdzie każdemu z jej bohaterów zrobił dwa portrety. Jeden w ubraniu, drugi bez. Bycie nagim przed obiektywem aparatu dla większości z nas byłoby spory krokiem poza naszą codzienną strefę komfortu. Wszystko zależy od poziomu pewności siebie. Jak już wspomnieliśmy, chociaż oba portrety są do siebie łudząco podobne, to gdy się im przypatrzymy, okazuje się, że twarze mogą wyrażać więcej niż słowa.

Czy jesteście w stanie stwierdzić, na którym zdjęciu bohater jest nagi? I nie — nie znajdziecie tutaj żadnej złotej metody, ponieważ fotograf pomieszał kolejność porterów. W jednym wypadku osoba naga może być po prawej stronie, w innym — po lewej.

Zdecydowałem się pomieszać twarze, tak by zadanie było bardziej skomplikowane dla widza, a on sam musiał przyjrzeć się bliżej, by stwierdzić, na którym portrecie osoba jest naga.

Ta prowokująca inicjatywa jest bazą dla projektu Naked Faces, gdzie Dylan rozważa, jaki niewerbalny poziom mimiki twarzy pokazujemy, bez bycia świadomym? Nasze twarze ujawniają więcej, niż chcielibyśmy powiedzieć!

Zobacz również: Zdjęcia ludzi po trzech lampkach wina

Komentarze
Podaj dalej

Zapisz się do Newslettera