Fotel gamingowy do home office? Czemu nie!

Fotele gamingowe, jak sama nazwa wskazuje, zostały stworzone dla graczy lubujących się w długich, zaciętych rozgrywkach. Nie muszą jednak być wykorzystywane tylko w tym jednym celu. Równie dobrze sprawdzą się dla osób pracujących, zwłaszcza tych, które w systemie home office spędzają przed komputerem większość dnia. Sprawdź, jakie korzyści mogą ci przynieść.

Home office – popularna forma pracy, która wymaga odpowiedniego stanowiska

Odkąd zapanowała pandemia koronawirusa, home office stało się popularnym rozwiązaniem, pozwalającym na kontynuację wszystkich zadań nawet wtedy, gdy biura muszą być zamknięte. Jednakże dla wielu osób taki system pracy oznacza, że przebywają bez ruchu przed komputerem praktycznie cały dzień, co nie jest najzdrowsze dla ich kręgosłupów.

Z tego powodu warto zadbać o odpowiednie przygotowanie miejsca pracy. Oznacza to przede wszystkim zaopatrzenie się w fotel, który zapewni największą wygodę i prawidłowe podparcie dla pleców oraz łokci. A takim meblem jest bez wątpienia właśnie fotel gamingowy.

Fotel gamingowy – rozmiar, który każdemu gwarantuje komfort

Fotele gamingowe produkowane przez PRO-GAMER dostosowane są do potrzeb wszystkich osób, dlatego znajdują się wśród nich również takie, które mają większe rozmiary. Dzięki temu nawet osoby posiadające rozbudowaną sylwetkę mogą w nich swobodnie pracować lub grać.

Warto także zwrócić uwagę na wyprofilowanie siedziska, które przypominają fotel samochodowy, będący dla niego inspiracją. Dzięki temu każdy fragment ciała jest doskonale podparty i nie ma najmniejszych obaw, że zostanie narażony na niewygodę, nadmierne napięcie i w konsekwencji ból.

Odporny na wgniecenia i odpowiednio miękki

Kolejną zaletą foteli dla graczy jest wypełnienie, które posiadają. Powinno być jednocześnie miękkie, ale odporne na ugniatanie, co sprawia, że łagodnie dopasowuje się do sylwetki, ale nie ulega nadmiernemu odkształceniu. W efekcie pozwala zawsze zasiąść tak samo wygodnie i cały czas prezentuje się jak nowe.

Możliwość regulacji poszczególnych elementów

Naprawdę wygodny fotel to przede wszystkim taki, który został dopasowany do indywidualnych potrzeb. Każdy z nas ma bowiem nieco inną budowę i zapotrzebowania, a także przyzwyczajenia. Możliwość wyregulowania odchylenia oparcia, wysokości siedziska czy ustawienia podłokietników będzie bez wątpienia zaletą, sprawiającą, że mebel nabierze indywidualnych cech.

Kółka – w biurze niezastąpione

Duże, mocne i łatwo poruszające się kółka są niezbędne podczas pracy biurowej, dlatego fotele gamingowe właśnie takie posiadają. Z ich pomocą nie będziesz musiał wstawać, by sięgnąć po to, czego aktualnie najbardziej potrzebujesz, a co więcej – pozostaną tak samo sprawne przez wiele lat.

Rate this post