Forever 21 w ogniu krytyki za zdjęcie białoskórego modela w swetrze „Wakanda Forever”

Białoskóry chłopak w bluzie Wakanda Forever

Żyjemy w czasach dużej wrażliwości, jeśli chodzi o takie kwestie jak rasizm, czy inne dyskryminacje kultorowe. Tym razem oberwało się sieciówce Forever 21.

Nie tak dawno temu z falą krytyki musiał sobie poradzić H&M, gdy opublikował w swojej kampanii zdjęcie czarnoskórego chłopaka w swetrze z napisem the coolest monkey in the jungle. Jak widać, konkurencja nie uczy się na błędach i teraz społeczny lincz przeżywa marka Forever 21.

A wszystko zaczęło się od publikacji zdjęcia białoskórego modela, można powiedzieć o wręcz aryjskiej urodzie w swetrze z dość niefortunnym napisem Wakanda Forever. Jeśli nie jesteście na bieżąco z filmami pochodzącymi z uniwersum Marvela, podpowiadamy: Wakanda to fikcyjny kraj leżący w Afryce Subsaharyjskiej, zwanej także Czarną Afryką, który pojawił się w filmie Czarna Pantera i był ojczyzną głównego bohatera.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Oskarżenia o rasizm argumentowane są właśnie faktem, że białoskóry mężczyzna nie powinien być twarzą swetra, którego napis w filmie przynależy do plemienia czarnoskórych. A Wy, jak sądzicie? Piszcie!

Białoskóry chłopak w bluzie Wakanda Forever

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News