Firma z Meksyku stworzyła jednorazowe biodegradowalne sztućce z nasion awokado

Sztućce i przekrojone na pół awokado

Wydaje się, że ludzie powoli zaczynają rozumieć problem plastiku na naszej planecie. Powstają coraz to nowsze projekty, które powoli rewolucjonizują życie w stylu eko.

Nie będziemy już wymieniać ile plastiku każdy z nas produkuje w ciągu roku. Powiemy tyle: za dużo. Meksykańska firma BioFase wprowadziła właśnie do sprzedaży jednorazowe sztućce, które po 240 dniach ulegają całkowicie biodegradacji. Ale wcale nie musicie ich użyć tylko raz. Trzymane w odpowiednich warunkach, mogą nadawać się do użytku przez ponad rok.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jednak nie to jest najbardziej zaskakujące w tym projekcie, lecz materiał, z którego zostały wykonane. Z racji tego, że ojczyzną Biofase jest Meksyk, sztućce są w całości produkowane z awokado — narodowego dobra z Meksyku. To właśnie stamtąd pochodzi 50% awokado dostępnych w sklepach. Firma zbiera nasiona awokado od firm, które przetwarzają się na olej lub guacamole.

Firma posiada dwa rodzaje produktów: biodegradowalne, o których już wspomnieliśmy i kompostowalne. Te drugie, muszą być wrzucane do kosza kompostowego by mogły ulec zniszczeiu w 100%.

Zobacz także: Słomkowa apokalipsa. Aktywiści zebrali 168 tysięcy zużytych słomek i stworzyli wyjątkowy projekt zero-waste
Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News