film

Filmy z prawdziwym seksem – 5 filmów, w których aktorzy naprawdę uprawiali seks

W kinematografii nie dziwią nas jakiekolwiek ostre sceny. Zwykle są one tak zagrane, żeby aktorzy nie musieli… cóż, wysilać się. Jeśli chodzi jednak o filmy z prawdziwym seksem, to takich produkcji doczekaliśmy się stosunkowo dużo. Dziś przedstawimy 5 najciekawszych, z którymi zdecydowanie warto się zapoznać.

5. IMPERIUM ZMYSŁÓW, reż. Nagisa Oshima

Zaczniemy nieco archaicznie i nieco azjatycko. Jeśli chodzi o filmy z prawdziwym seksem, Imperium zmysłów gwarantuje naprawdę przyzwoite doznania zarówno jeśli chodzi o elementy erotyczne, jak i o klimat. Akcja bowiem dzieje się w przedwojennej Japonii. Choć fabuła może nieco kuleć, a bohaterowie nie są przesadnie wyraziści, to polecam tę produkcję; sceny seksu są naprawdę niczego sobie.

4. 9 SONGS, reż. Michael Winterbottom

Gotowi na nieco seksu w oparach rocka? Takie doznania gwarantuje film Winterbottoma. Jest to angażująca opowieść o ogromnej miłości dwojga młodych ludzi. Tutaj również klimat robi ogromną robotę – tym razem seks przeplatany jest z fragmentami koncertów. Na ekranie widzimy nie tylko prawdziwy seks, ale i wspaniałą namiętność. Mało który reżyser ma na koncie obraz tak doskonale oddający uczucia i emocje głównych bohaterów.

3. IDIOCI, reż. Lars von Trier

Lars von Trier to jeden z najbardziej ekscentrycznych reżyserów w historii kina. Dość powiedzieć, że ma zakaz wstępu na festiwal w Cannes za kontrowersyjne wypowiedzi na temat pewnego znanego austriackiego akwarelisty. Tutaj mamy do czynienia z jednym z pierwszych jego dzieł – Idioci to opowieść o grupce ludzi, którzy mają dosyć codzienności i zaczynają solidarnie udawać osoby upośledzone psychicznie. Wszystko kręcone jest… z ręki, kolokwialnie rzecz ujmując; zgodnie z arcyciekawą doktryną DOGMA 95.

2. NIMFOMANKA (1&2), reż. Lars von Trier

Znowu Lars von Trier? Oczywiście, że tak. Jest kontrowersyjny, to nie możemy nie umieszczać go w zestawieniach o kontrowersyjnych filmach. Nimfomanka to produkcja znacznie bardziej przystępna dla współczesnego odbiorcy niż wspomnieni wcześniej Idioci; zawiera również o wiele więcej scen współżycia. Jeśli chodzi o filmy z prawdziwym seksem, obie części Nimfomanki nie mają sobie równych pod względem intensywności oraz wymyślności. A może jednak…?

1. KALIGULA, reż. Tinto Brass

Jednak są lepsi od Nimfomanek. Zaskakuje zwłaszcza fakt, że Kaligula to produkcja z 1979 roku – aż dziwne, że w tamtych czasach stworzył ktoś dzieło tak bardzo przepełnione prawdziwym seksem. Mamy tutaj wiele scen tego rodzaju, łącznie ze spektakularną sceną orgii, w której wzięło udział mnóstwo aktorów. Jest to również, swoją drogą, bardzo wciągająca opowieść o tytułowym cesarzu, która porusza mnóstwo wątków z jego biografii. A, jak powszechnie wiadomo, cesarz Kaligula od seksu ani trochę nie stronił. Tak, scenę z koniem też można tu zobaczyć.

Zobacz także: książki o seksie, które warto przeczytać

Komentarze
Rate this post
Kuba Łaszkiewicz

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

23 godziny ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

3 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago