Filmy przygodowe – TOP 10 najlepszych filmów o przygodzie!

fot. Paramount Pictures

Wybuchy, tajemnicze miejsca, niezwykłe odkrycia i charyzmatyczni odkrywcy. Niezależnie od wieku, kochamy oglądać filmy przygodowe, które przenoszą nas w zupełnie inny świat. W historii kina powstało ich mnóstwo, dlatego ciężko wybrać ten idealny na domowy seans. Przychodzimy z pomocą i przedstawiamy TOP 10 najlepszych filmów! 

1. Wszystko za życie (2007)

Historia Alexandra Supertrampa (Emile Hirsch) to opowieść o marzeniach, naturze i przygodzie. Główny bohater właśnie ukończył studia, ale nie zamierza piąć się po szczeblach kariery w pracy na etacie. Zamiast tego pozbywa się wszystkich swoich rzeczy, oddaje zaoszczędzone pieniądze na cele charytatywne i bez grosza w kieszeni wyrusza w podróż autostopem. Cel? Alaska – miejsce, gdzie rządzi natura.  

Ta amerykańska wersja popularnego hasła “rzuć wszystko i wyjedź w Bieszczady” bazuje na prawdziwej historii Chrisa McCandlessa. Filmowi towarzyszy niezwykle udany soundtrack w wykonaniu Eddiego Veddera, wokalisty zespołu Pearl Jam. 

2. Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia (2001)

Niech pierwszy rzuci kamieniem ten, kto nie potrafi wymienić choć jednego imienia hobbita z Shire. Władca Pierścieni to klasyka zarówno w kategorii książek jak i filmów. Mroczny władca pragnie rządzić całym Śródziemiem, krainą zamieszkaną przez ludzi, czarodziejów, krasnoludy, elfy i oczywiście, hobbity. Powstrzymać go może jedynie zniszczenie magicznego pierścienia, który ofiaruje swojemu właścicielowi władzę absolutną. Frodo Baggins (Elijah Wood), obecny właściciel pierścienia, wraz ze swoimi przyjaciółmi wyrusza na niebezpieczną misję do Szczeliny Zagłady, by ocalić mieszkańców Śródziemia.  

3. Indiana Jones: Poszukiwacze zaginionej Arki (1981) 

Archeolog i wykładowca uniwersytecki otrzymuje tajne zadanie. Doktor Indiana “to należy do muzeum” Jones (Harrison Ford) wyrusza do Egiptu, by w podziemiach tajemniczej świątyni odnaleźć Arkę Przymierza, ozdobną skrzynię, w której przechowywano kamienne tablice z dekalogiem. Problem w tym, że Arki poszukują także naziści, ponieważ według legendy skrzynia zapewni niezwyciężoną moc temu, kto stanie się jej właścicielem.

4. Powrót do Przyszłości (1985)

Marty McFly (Michael J. Fox) wiedze życie typowego nastolatka – nie przepada za szkołą i ma dziwnego znajomego. W tym przypadku jest to dr Brown (Christopher Lloyd), naukowiec, który ukradł pluton Libijczykom, by stworzyć paliwo do zbudowanego przez siebie wehikułu czasu. Niestety, podczas prezentacji swojego przełomowego wynalazku, dr Brown ginie z rąk prawowitych właścicieli plutonu. Marty ucieka do wehikułu, wyglądającego jak samochód DeLorean, i przenosi się do 1955 roku – czasu młodości swoich rodziców. Chłopak musi odnaleźć młodszą wersję dr Browna, by powrócić do swoich czasów. 

5. Sherlock Holmes (2009)

Legendarny duet – Sherlock Holmes (Robert Downey Jr.) oraz dr John Watson (Jude Law) ponownie są na tropie mrocznej zagadki. Zmierzą się z brutalnymi, rytualnymi morderstwami, które paraliżują mieszkańców Londynu. Detektyw Holmes, który wsławił się swoimi doskonałymi umiejętnościami dedukcji i spostrzegawczości, tym razem będzie musiał użyć nie tylko swojego umysłu, ale i pięści.  

6. Park Jurajski (1993)

Dinozaury, a właściwie wyspa pełna dinozaurów, przywróconych do życia za pomocą nowoczesnej technologii. Właściciel parku, stary milioner, John Hammond (Richard Attenborough) marzy, by jego wynalazek stał się atrakcją dla dużych i małych z całego świata. Zaprasza dwójkę paleontologów, Alana Granta (Sam Neill) i Ellie Sattler (Laura Dern) oraz matematyka Iana Malcolma (Jeff Goldblum), by jako jedni z pierwszych przetestowali system bezpieczeństwa obiektu. W trakcie wycieczki okazuje się, że nawet nowoczesne zabezpieczenia nie powstrzymają ataku dinozaurów. 

7. Miłość i potwory (2020)

Apokalipsa i atak potworów zmuszają ocalałych ludzi do zamieszkania w podziemnych bunkrach. Jednym z nich jest Joel (Dylan O’Brien) niezbyt odważny chłopak, który 7 lat po strasznych wydarzeniach usłyszał w radiu głos swojej dziewczyny z czasów liceum. Postanawia wyjść na powierzchnię i odnaleźć ukochaną. Na swojej drodze spotyka ogromne zmutowane potwory, a także psa i parę łowców.  Produkcja Netflixa, która oczarowała widzów.

8. W samym sercu morza (2015)

Rok 1820, środek Pacyfiku. Statek wielorybniczy Essex zostaje zaatakowany przez ogromnego kaszalota, który z przerażającym zapałem niszczy łódź. Ocalała załoga statku, w tym pierwszy oficer (Chris Hemsworth), próbuje wymknąć się śmierci na małych łodziach, z marnym zapasem jedzenia i wody. Postanawiają dopłynąć do odległego brzegu Ameryki Południowej. Zmuszeni okolicznościami, podejmują mrożące krew w żyłach decyzje, by utrzymać się przy życiu. 

9. Podróż na tajemniczą wyspę (2012)

Propozycja, która zdecydowanie zachwyci młodszych widzów. Młody miłośnik przygód, Sean Anderson (Josh Hutcherson) otrzymuje tajemniczy sygnał. Okazuje się, że jest to wiadomość prosto z tajemniczej wyspy, której nie ma na żadnych mapach. Chłopak jest przekonany, że sygnał przesłał jego dziadek, którego od lat nikt nie widział. Postanawia rozwiązać zagadkę i odnaleźć dziadka. Towarzyszy mu w tym jego początkowo sceptyczny ojczym, Hank (Dwayne Johnson) oraz pilot helikoptera i jego córka. 

10. Jumanji: Przygoda w dżungli (2017)

Kontynuacja klasyka sprzed lat. Niebezpieczna gra planszowa “Jumanji” idzie z duchem czasu i przemienia się w zakurzoną konsolę wideo. Spencer, Fridge, Bethany i Martha wspólnie odsiadują karę w szkole. Sprzątając piwnicę, odnajdują dziwną grę, która po uruchomieniu wciągnęła ich w sam środek rozgrywki. Każdy z nastolatków przemienił się w wybraną wcześniej (niezbyt trafnie) postać i tak popularna dziewczyna staje się krępym kartografem (Jack Black), a niezbyt bystry sportowiec – wybitnym zoologiem (Kevin Hart). Grupa szybko orientuje się, że aby wrócić do normalnego życia, musi wygrać grę.

Zobacz też: https://hiro.pl/filmy-o-zemscie-top-5-historii-skupionych-na-odwecie/

Filmy o zemście – TOP 5 historii skupionych na odwecie

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News