Filmy pokazujące proces konserwacji obrazów nowym ASMR internautów. Spróbujecie?

Obraz ciemnowłosej kobiety patrzącej w dal

Jeśli dla relaksu lubicie oglądać różne artystyczne filmiki na YouTubie, to z pewnością spodoba Wam się również kanał założony przez konserwatora malarstwa Juliana Baumgartnera.

Spokojna narracja i konserwacja obrazów mogą wydawać się co najmniej dziwną formą relaksu, ale każdy z filmików Baumgartnera podąża tą samą, znaną drogą, aby uzyskać niesamowity efekt – konserwowane przez niego zabytki zyskują nowe życie.

Najpierw Julian ocenia stan obrazu i rodzaj użytej farby. Potem obraz jest często montowany obraz na nowym płótnie lub powierzchni, aby upewnić się, że jest wystarczająco mocny i wytrzyma wszelkie manipulacje i poprawki. Następnie następuje proces czyszczenia, w którym warstwy brudu i nagromadzenia są usuwane w bardzo satysfakcjonujący sposób, można porównać to trochę do cieszących się szaloną popularnością, ale całkiem obrzydliwych filmików Dr. Pimple Popper. Na koniec retuszowanie: części utracone lub uszkodzone są przemalowywane. Jeśli zakochacie się w oglądaniu konserwacji, to nie jesteście jedyni, Baumgartner ma ponad pół miliona subskrybentów na YouTubie i liczba ta ciągle rośnie.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czytaj również: Ciarki, dreszcze, a nawet orgazm: czym jest ASMR i co go wyzwala?

Tekst: Amelia Zajączkowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News