Filmy, które warto obejrzeć w wakacje

Wakacje to często czas postanowień i snucia planów na chłodniejsze miesiące, które spędzimy w szkołach, na uczelniach czy w pracy. Warto w tym okresie obejrzeć kilka produkcji, które dają pozytywnego kopa. Bohaterowie proponowanych filmów biorą życie w swoje ręce i nawet największym pesymistom udowodnią, że spełnianie marzeń i szukanie własnego „ja” jest warte zachodu, chociaż droga do osiągnięcia szczęścia często nie jest usłana różami.

THE KINGS OF SUMMER / KRÓLOWIE LATA

https://www.youtube.com/watch?v=Hz2TkgDtAhg

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Troje nastolatków, przechodzących bunt, postanawia wybudować dom w lesie i żyć bez kontroli rodziców. Klimatyczny film, o przyjaźni, pierwszych krokach w dorosłość, trudnych decyzjach i problemach miłosnych, wprowadza w sentymentalny i jeszcze trochę wyidealizowany świat wyobrażeń młodych ludzi o  świecie.

MOONRISE KINGDOM / KOCHANKOWIE Z KSIĘŻYCA

Suzy i Sam poznają się latem 1965 roku. Niezrozumienie ich młodocianej miłości i niechęć otoczenia doprowadzają do ucieczki tych dwojga. Para spędza lato w dzikich lasach Nowej Anglii. W obsadzie takie perełki jak Edward Norton czy Bruce Willis.

THE WAY WAY BACK / NAJLEPSZE NAJGORSZE WAKACJE

Duncan to zakompleksiony i nieśmiały nastolatek. Podczas wakacji z mamą i jej nowym partnerem, zatrudnia się w lokalnym aquaparku, gdzie poznaje Owena. Optymistyczny przyjaciel pomaga zrozumieć mu, że każdy ma szansę na szczęście. Wystarczy po nie wyciągnąć rękę.

INTO THE WILD / WSZYSTKO ZA ŻYCIE

Christopher kończąc studia odkrywa, że nie jest szczęśliwy i nie zamierza żyć tak, jak dyktują mu inni. Niszczy dokumenty, oszczędności rozdaje na cele charytatywne i wyrusza w podróż autostopem na Alaskę. Genialna opowieść, w reżyserii Seana Penna, to jedna z kultowych kinowych pozycji nawiązujących do archetypu podróżnika, poszukiwacza szczęścia.

VICKY CRISTINA BARCELONA

Przyjaciółki Vicky i Cristina spędzają wakacje w Barcelonie. Poza wspaniałą muzyką, pięknymi zdjęciami i architekturą Barcelony, reżyser Woody Allen serwuje nam sporą dawkę romansu, niedomówień i szalonych uniesień.

HECTOR AND THE SEARCH FOR HAPPINESS / JAK DOGONIĆ SZCZĘŚCIE

Hector jest psychiatrą, wiedzie ułożone i spokojne życie u boku atrakcyjnej żony. Czuje jednak, że gdzieś na świecie czeka do odkrycia tajemnica, czym tak naprawdę jest szczęście. Podejmuje wyzwanie, by ją rozwiązać.

PARADIES: LIEBE / RAJ: MIŁOŚĆ

Cały cykl filmów „Raj” Ulricha Seidla, to kontrowersyjna propozycja dla widzów, lubiących kino trochę cięższe, gdzie problem jest ukazany wprost, z całą swoją brzydotą i dosadnością. Teresa, pięćdziesięciolatka z Austrii, z okazji urodzin wyjeżdża do kenijskiego kurortu w poszukiwaniu seksualnej przygody, a być może również miłości.

THE SECRET LIFE OF WALTER MITTY / SEKRETNE ŻYCIE WALTERA MITTY

“W życiu liczy się odwaga i podróże w nieznane”. Walter Mitty, pracownik magazynu Life, lubi podróże, niestety tylko w swojej wyobraźni. Wyśmiewany i odizolowany od innych, ucieka w świat swoich fantazji, w których przeobraża się w prawdziwego bohatera. Gdy musi wyruszyć w podróż, by odzyskać utracone zdjęcie na ostatnią okładkę magazynu, nie wie, że jego marzenia o ciekawym życiu właśnie zaczynają się ziszczać.

WILD / DZIKA DROGA

Piesza wycieczka przez góry i lasy, trasa obejmująca tysiąc mil, to w przypadku Cheryl sposób na uporanie się ze śmiercią matki, rozpadem małżeństwa i osobistym upadkiem. Podróż samotnej kobiety przeplatana jest wspomnieniami i sentymentami, które trafią do melancholijnego odbiorcy.

CRAZY, STUPID, LOVE / KOCHA, LUBI, SZANUJE

Życie Cala Weavera w jednej minucie zawala się, gdy ten dowiaduje się o zdradzie żony. Samotny i nieporadny w świecie flirtu, czas spędza w pobliskim barze, topiąc smutki w alkoholu. Tam poznaje przystojnego podrywacza Jacoba, który przypomni mu, co to znaczy być mężczyzną, jak traktować kobiety i ubierać się z klasą.

tekst | Alicja Cembrowska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News