Fieno to polska marka, która każdą parę butów tworzy ręcznie w niewielkim zakładzie rzemieślniczym

Żółte buty na męskich nogach

Rok 2019 to najwyższy czas, by zacząć bardziej świadomie podejmować decyzje o tym, jak żyjemy, co na siebie zakładamy i w jakich warunkach to powstaje.

Dobrze wiemy, że branża modowa ma wiele twarzy. To, czym na co dzień się zachwycamy i co staje się naszym przedmiotem pożądania, często powstawało w niewolniczych warunkach, wykorzystujących ludzi niczym roboty do masowej produkcji ubrań, butów i innych ogólnodostępnych rzeczy. Dlatego też warto stawiać na mniejsze, rodzime marki, które tworzą wyjątkowe przedmioty w zrównoważony sposób.

Jednym z przykładów takich marek jest polska firma Fieno. To młodziutka marka założona w tym roku, jednak jej tradycje sięgają prawie 100 lat wstecz. To niewielki zakład rzemieślniczy, który w tradycyjny sposób produkuje obuwie. Tutaj, każda para jest ręcznie krojona, szyta oraz montowana. Mając duże doświadczenie w projektowaniu i tworzeniu obuwia, Fieno stawia na tworzenie butów jak najlepszej jakości.

Aktualnie w sklepie znajdują się dwa modele w kilku wariantach kolorystycznych: Low Wes oraz Low Trainers.

Model Low Wes jest dostępny w 5 wariantach kolorystycznych. Są to buty stworzone z wysokiej jakości włoskiego zamszu z bawełnianymi sznurowadłami, skórzaną podszewką i wytłoczonym brandingiem na języku.

Z kolei model Low Trainers – dostępny także w 5 wariantach kolorystycznych, został wykonany z wysokiej jakości włoskiej skóry licowej i podobnie jak Low Wes składa się ze skórzanej podszewki i bawełnianych sznurowadeł (w tym modelu są one woskowane).

Wszystkie buty są dostępne w sprzedaży online na stronie marki Fieno. Który model podoba wam się najbardziej?

View this post on Instagram

Detalis #fieno

A post shared by FIENO (@fienoshoes) on

Komentarze
Fieno to polska marka, która każdą parę butów tworzy ręcznie w niewielkim zakładzie rzemieślniczym
5 (100%) 1