Categories: muzykawydarzenia

Festiwal ODJAZDY wraca do Katowic ?

Legendarne ODJAZDY wracają do Spodka! To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć Riverside, Lao Che, Pink Freud oraz Proletaryat na dużej scenie! Szykuje się wieczór wrażeń w klimacie legendarnych imprez sprzed lat!

Tegoroczna odsłona ODJAZDÓW, która odbędzie się 18 listopada 2017, to aż jedenaście koncertów na dwóch scenach, z których popłyną bezkompromisowe, mocne dźwięki. Oprócz najciekawszych młodych zespołów, usłyszeć będzie można dobrze znanych, charyzmatycznych artystów i prawdziwe legendy ostrego grania. Przedstawmy pokrótce kto wystąpi w trakcie ODJAZÓW.

Formacja Riverside działa na polskiej scenie od 2001 roku. Ich autorska fuzja rocka progresywnego i metalu podbiła serca fanów na całym świecie. Riverside nagrał 8 albumów studyjnych, z których ostatni, wydany w zeszłym roku Eye Of The Soundscape, szczególnie urzekł fanów. Wielowątkowość muzyki Riverside znakomicie wypada na żywo, a ich koncert podczas ODJAZDÓW z pewnością zelektryzuje publiczność.

18 listopada w katowickim Spodku zagra także grupa Lao Che, znana z braku poszanowania dla granic międzygatunkowych. W ich muzyce elektroniczne brzmienia i elementy hip-hopu dopełniają rockowe gitary i funkowe zagrywki. Płocki zespół zasłynął serią koncept albumów, takich jak np. Powstanie Warszawskie, Gusła, Gospel i Dzieciom. Ostatnia płyta grupy nawiązuje do twórczości Jana Brzechwy, ale nie jest przeznaczona tylko dla dzieci, co muzycy Lao Che z pewnością udowodnią na koncercie.

Ducha pionierskich koncertów będą podtrzymywać także artyści zaproszeni do udziału w specjalnym koncercie na 10-lecie płyty Punk Freud. Z jazzmanami z Pink Freud na czele z Wojtkiem Mazolewskim wystąpią m.in. Robert Brylewski i Tomek Lipiński, którzy współtworzyli pierwszą falę polskiego punka. Piosenki Brygady Kryzys, Izraela, Tiltu i Armii zabrzmią w nowych, odświeżonych wersjach. Niebanalną fuzję muzyki rockowej i ludowej zapewni występ wspólnego projektu Tymona Tymańskiego i Krzysztofa Trebuni-Tutki.

Jedną z gwiazd festiwalu będzie również Proletaryat, obecny na scenie nieprzerwanie od trzydziestu lat. Mimo olbrzymiego doświadczenia, zespół nie stracił dawnego pazura i energii. Głównym znakiem rozpoznawczym pozostają pełne mocy koncerty. Potężne, punkowe uderzenie gitar i szczere, życiowe teksty to recepta na sukces jednej z największych gwiazd polskiego punk rocka. Gdy grają Hej, Naprzód Marsz sale koncertowe drżą w posadach. Na przywróconych ODJAZDACH poczujemy to jeszcze raz.

Tegoroczne koncerty będą zarazem wspomnieniem lat 90-tych oraz wskrzeszeniem kultowego cyklu z muzyką alternatywną i gitarową, który przyciągał do Katowic tysiące fanów z całej Polski. Będzie to również zapoczątkowanie nowego etapu festiwalu. Do wymienionych artystów dołączą także najciekawsze młode twarze krajowej sceny alternatywnej: Kurws, Niechęć, Hidden World, Lonker See, Robert Piernikowski i 1988.

Cały czas można nabywać wejściówki na to wydarzenie. Bilety w cenie 70 PLN za miejsce na płycie oraz 99 PLN za miejsce siedzące w sektorach dostępne do nabycia na stronie ticketpro.pl oraz w punktach stacjonarnych w sieciach Empik, Media Markt oraz Saturn. Śledźcie także oficjalne wydarzenie na Facebooku.

Zdjęcie wyróżniające: Damian Kramski

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

3 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

3 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

4 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

4 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

5 dni ago