Festiwal ODJAZDY wraca do Katowic ?

Trzech muzyków grających na gitarach w trakcie koncertu

Legendarne ODJAZDY wracają do Spodka! To niepowtarzalna okazja, aby zobaczyć Riverside, Lao Che, Pink Freud oraz Proletaryat na dużej scenie! Szykuje się wieczór wrażeń w klimacie legendarnych imprez sprzed lat!

Tegoroczna odsłona ODJAZDÓW, która odbędzie się 18 listopada 2017, to aż jedenaście koncertów na dwóch scenach, z których popłyną bezkompromisowe, mocne dźwięki. Oprócz najciekawszych młodych zespołów, usłyszeć będzie można dobrze znanych, charyzmatycznych artystów i prawdziwe legendy ostrego grania. Przedstawmy pokrótce kto wystąpi w trakcie ODJAZÓW.

Formacja Riverside działa na polskiej scenie od 2001 roku. Ich autorska fuzja rocka progresywnego i metalu podbiła serca fanów na całym świecie. Riverside nagrał 8 albumów studyjnych, z których ostatni, wydany w zeszłym roku Eye Of The Soundscape, szczególnie urzekł fanów. Wielowątkowość muzyki Riverside znakomicie wypada na żywo, a ich koncert podczas ODJAZDÓW z pewnością zelektryzuje publiczność.

18 listopada w katowickim Spodku zagra także grupa Lao Che, znana z braku poszanowania dla granic międzygatunkowych. W ich muzyce elektroniczne brzmienia i elementy hip-hopu dopełniają rockowe gitary i funkowe zagrywki. Płocki zespół zasłynął serią koncept albumów, takich jak np. Powstanie Warszawskie, Gusła, Gospel i Dzieciom. Ostatnia płyta grupy nawiązuje do twórczości Jana Brzechwy, ale nie jest przeznaczona tylko dla dzieci, co muzycy Lao Che z pewnością udowodnią na koncercie.

Ducha pionierskich koncertów będą podtrzymywać także artyści zaproszeni do udziału w specjalnym koncercie na 10-lecie płyty Punk Freud. Z jazzmanami z Pink Freud na czele z Wojtkiem Mazolewskim wystąpią m.in. Robert Brylewski i Tomek Lipiński, którzy współtworzyli pierwszą falę polskiego punka. Piosenki Brygady Kryzys, Izraela, Tiltu i Armii zabrzmią w nowych, odświeżonych wersjach. Niebanalną fuzję muzyki rockowej i ludowej zapewni występ wspólnego projektu Tymona Tymańskiego i Krzysztofa Trebuni-Tutki.

Jedną z gwiazd festiwalu będzie również Proletaryat, obecny na scenie nieprzerwanie od trzydziestu lat. Mimo olbrzymiego doświadczenia, zespół nie stracił dawnego pazura i energii. Głównym znakiem rozpoznawczym pozostają pełne mocy koncerty. Potężne, punkowe uderzenie gitar i szczere, życiowe teksty to recepta na sukces jednej z największych gwiazd polskiego punk rocka. Gdy grają Hej, Naprzód Marsz sale koncertowe drżą w posadach. Na przywróconych ODJAZDACH poczujemy to jeszcze raz.

Tegoroczne koncerty będą zarazem wspomnieniem lat 90-tych oraz wskrzeszeniem kultowego cyklu z muzyką alternatywną i gitarową, który przyciągał do Katowic tysiące fanów z całej Polski. Będzie to również zapoczątkowanie nowego etapu festiwalu. Do wymienionych artystów dołączą także najciekawsze młode twarze krajowej sceny alternatywnej: Kurws, Niechęć, Hidden World, Lonker See, Robert Piernikowski i 1988.

Cały czas można nabywać wejściówki na to wydarzenie. Bilety w cenie 70 PLN za miejsce na płycie oraz 99 PLN za miejsce siedzące w sektorach dostępne do nabycia na stronie ticketpro.pl oraz w punktach stacjonarnych w sieciach Empik, Media Markt oraz Saturn. Śledźcie także oficjalne wydarzenie na Facebooku.

Powrót legendarnych Odjazdów!

💣Powrót legendarnych Odjazdów❗️🥁Zobacz promocyjne video i poczuj atmosferę rockowego święta, jaka opanuje Spodek już 18 listopada!Aż jedenaście koncertów na dwóch scenach!🎸● Riverside● Pink Freud prezentuje: Punk Freud feat. Robert Brylewski, TOMEK LIPIŃSKI, Alek Korecki● Tymon Tymański & Krzysztof Trebunia-Tutka: Zbójnickie● Lao Che● Proletaryat● Kurws● Niechęć● Hidden World● Lonker See● Robert Piernikowski● 1988● Bilety w cenie 70 i 99 PLN w sprzedaży w Ticketpro Polska oraz Going.!KUP BILET: https://goingapp.pl/evt/1178901/odjazdy-2017https://www.ticketpro.pl/muzyka/531023-odjazdy.html🤘🏻🤘🏻🤘🏻

Opublikowany przez Odjazdy Wtorek, 31 października 2017

Plakat promujący Festiwal Odjazdy w Katowicach

Zdjęcie wyróżniające: Damian Kramski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News