Festiwal muzyki irlandzkiej ShamROCK w NIEBIE!

Grupa muzyków w kurtkach

Z czym kojarzy się wam muzyka irlandzka? Z tradycyjnymi dudami, harfami czy może z fletem? Jeżeli nadal macie takie skojarzenia, to najwyższa pora to zmienić. Już w ten piątek w warszawskim NIEBIE odbędzie się ShamROCK – pierwszy Festiwal Muzyki Irlandzkiej w Warszawie!

W ramach promocji kultury irlandzkiej w Polsce, Ambasada Irlandzka w Polsce oraz Irlandzko-Polska Izba Handlowa, zaprosiła do Warszawy wyjątkowych gości. Każdy będzie mógł się przekonać jak brzmi współczesny rock w wykonaniu Irlandczyków. Na scenie wystąpią Saint Sister, Paddy Hanna i The Wood Burning Savages – wschodzące gwiazdy muzyki irlandzkiej.

Saint Sister, czyli Morgan Maclntyre i Gemma Doherty, swój zespół założyli zaledwie dwa lata temu, ale już czują się przed publicznością na tyle dobrze, aby zaprezentować autorski materiał za granicą. Muzyka, którą tworzą, określana jest mianem „atmosfolku”. To mieszanka elektroniki, połączonej nie tylko z soulowymi wokalami, ale również z folkiem lat 60., co stanowi oryginalną i ciekawą kompilację.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Muzyk ubrany w garnitur, siedzący na scenie

Oprócz nich na scenie pojawi się również Paddy Hanna – songwriter z Dublina, który pomimo swojego wieku, został już okrzyknięty najlepszym piosenkarzem-kompozytorem Irlandii.

Dodatkowo, wystąpi zespół The Wood Burning Savages, w skład którego wchodzą Paul Connolly, Daniel Acheson, Aaron McClelland i Shea Tohill. Stanowią oni najmocniejszy i najbardziej wyrazisty punkt imprezy – to oni, zagwarantują prawdziwie mocne, irlandzkie brzmienie połączone z głębokimi, przemyślanymi tekstami.

Plakat festiwalu muzyki irlandzkiej w Warszawie Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/520950301430188/

5/5 - (3 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News