Categories: artfilmwydarzenia

Festiwal Filmowy Sundance bez wstawania z kanapy?

Festiwal Filmowy Sundance to największe wydarzenie kina niezależnego w Stanach Zjednoczonych. Niestety, większości z nas jest niekoniecznie po drodze do miasta Park City w stanie Utah, gdzie odbywa się ta prawdziwa uczta kinomanów. Organizatorzy jednak wpadli na pomysł, jak rozwiązać ten problem.

Z okazji rozpoczynającego się 19 stycznia 2017 Festiwalu Filmowego Sundance, kanał SundanceTV, założony przez Roberta Redforda, przygotował coś specjalnego dla swoich widzów. Jest to specjalny cykl filmów nazwany 10 dni z Sundance, trwający od 20 do 29 stycznia, codziennie o godzinie 22:00.

Obejmuje on starannie wyselekcjonowane filmy prezentowane w trakcie festiwalu. Co więcej, część z nich nie była jeszcze nigdy wyświetlana w Polsce, dzięki czemu widzowie poczują się, jakby siedzieli na VIP-owskich miejscówkach podczas emisji najlepszych filmów ze światowej sławy festiwalu promującego kino niezależne.

Jakie filmy będzie można zobaczyć? Wśród ekskluzywnych premier pojawią się takie produkcje jak Kate gra Christine, w reżyserii Roberta Greene’a. Jest to dokument z domieszką thrillera psychologicznego. W 1974 roku prezenterka telewizyjna Christine Chubbuck odebrała sobie życie podczas transmisji na żywo w Sarasocie w stanie Floryda. Tragedia ta została uznana za pierwsze w historii samobójstwo na wizji. Kolejną premierową produkcją jest film Jak się tańczy w Ohio, dokument przedstawiający moment przejścia z dzieciństwa w dorosłość u osób cierpiących na zaburzenia ze spektrum autyzmu.

Widzowie będą mogli zobaczyć również między innymi: This May Be The Last Time (reż. Sterlin Harjo), The Girl From Nagasaki (reż. Michel Comte, Ayako Yoshida), czy przenoszący do czasów, gdy stawialiśmy pierwsze kroki w kierunku komputeryzacji, film Computer Chess (reż. Andrew Bujalski). Szczegółowy spis filmów i więcej informacji znajdziecie na stronie kanału SundanceTV oraz na oficjalnym profilu SundanceTV Polska na Facebooku. Regulujcie odbiorniki i cieszcie się smakiem kina niezależnego!

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

1 dzień ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

2 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

3 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

3 dni ago

STARIUM.CX™ – kolekcja [THE CXDE*]

STARIUM.CX™ to wisienka na torcie polskiego streetwearu. Marka właśnie zaprezentowała nową kolekcję kapsułową zatytułowaną –…

4 dni ago

Sztuka obserwacji oczami Oleksandry

Ukraińska fotografka Oleksandra zatrzymuje modelki i modeli w swoich kadrach rodem z dwutysięcznego roku. Zdjęcia,…

4 dni ago