Festiwal CINEMAFORUM już w pierwszej połowie listopada

Kobieta ubrana na czarno rysuje w powietrzu serce światłem

Pierwsza połowa listopada to dobry czas na krótkie podróże do Kinoteki oraz Kina Elektronik w Warszawie. “Krótkie podróże” to też hasło tegorocznego Festiwalu Filmowego CINEMAFORUM. Święto kina niezależnego już 9-13 listopada. 

Gdzie najlepiej ukryć się przed strugami deszczu, które ostatnio nie dają nam spokoju? Podpowiadamy – w sali kinowej na Międzynarodowym Forum Niezależnych Filmów Fabularnych.

CINEMAFORUM zajmuje jedną z pierwszoplanowych ról wśród rodzimych festiwali młodego i niezależnego kina. Niebawem rozpocznie się 15. edycja tego wydarzenia, a wraz z nią pokazy filmowe i wydarzenia specjalne, w tym warsztaty filmowania 360 stopni, krytyki filmowej „Fokus na Pałac vol. 2“ oraz Konkurs Główny, do którego zakwalifikowały się produkcje z 15 krajów.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Festiwal to szansa na zaprezentowanie swojej twórczości przez niezależnych twórców. Do tego grona zaliczają się zarówno autorzy profesjonalnych filmów pełnometrażowych, jak i studenckich etiud, a nawet w pełni amatorskich produkcji.

Plakat Cinemaforum

W jury Konkursu Głownego pod przewodnictwem Janusza Zaorskiego zasiądą Robert Bolesto, Marta Nieradkiewicz, Michał Oleszczyk oraz Adrian Panek. Jak zapewniają organizatorzy, zaprezentowane zostaną starannie wyselekcjonowane filmy, które w fabularnej formie  pokazują kawałek świata, z którego pochodzą.

Dobra wiadomość – na wszystkie pokazy i wydarzenia towarzyszące wstęp jest wolny, a na warsztaty obowiązują wcześniejsze zapisy. Festiwal odbędzie się w dniach 9 – 13 listopada w Kinotece i Kinie Elektronik. Szczegółowy program jest do sprawdzenia na stronie: http://cinemaforum.pl/

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News