Farbowanie włosów w domu. Jak to zrobić dobrze?

farbowanie włosów w domu

Farbowanie włosów w zaciszu domowym może nie wydawać się przesadnie trudnym zadaniem. Wiele reklam farb do włosów ukazuje, że jest to banalnie proste i każdy jest w stanie poradzić sobie z tym sam. Dodatkowo do kosmetyku zawsze dołączona jest szczegółowa instrukcja, która wyjaśnia, jakie są etapy farbowania włosów. Choć wszystko wskazuje na to, że farbowanie nie jest trudne, warto podchodzić do tego z rezerwą. Farby zawierają bowiem substancje chemiczne, które mogą zaszkodzić strukturze włosów i dlatego należy nakładać je rozważnie.

Jak należy farbować włosy w domu?

Farbowanie włosów w domu trzeba zacząć od wyboru odpowiedniej farby. Nie można oczekiwać tego, że uzyska się idealnie taki kolor, jaki ma modelka na opakowaniu. Zazwyczaj to w ramce na górze opakowania, widzi się najbardziej realny odcień. Można również w informacjach od producenta sprawdzić, jaki docelowo kolor można osiągnąć przy swoim typie i kolorystyce włosów.

Na domowe zabiegi, najlepiej jest również wybierać farby zbliżone do naszego naturalnego odcienia włosów. Wybór platynowej barwy lub też innego dość ekscentrycznego koloru, nigdy nie jest dobrym rozwiązaniem. Takie efekty można uzyskać tylko pod kontrolą dobrego fryzjera, który się na tym zna. Dobrze jest wybierać zatem bezpieczne odcienie bo inaczej będziemy zmuszeniu do dekoloryzacji.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Do włosów grubych lub też długich, zawsze trzeba kupić minimum dwa opakowania farby. Jedno to zazwyczaj zbyt mało. Osiągnie się w taki sposób słaby efekt, dlatego nie warto przesadnie oszczędzać.

Przed farbowaniem włosów warto również kilka dni ich nie myć. Naturalne sebum produkowane na skórze głosy, stanowi bowiem ochronę. Farby zawierają wiele składników chemicznych, dlatego warto wytworzyć taką warstwę ochronną przy pomocy sebum. Przed farbowaniem należy włosy dokładnie rozczesać, wówczas sebum przeniesie się na całą ich powierzchnię.

farbowaniewlosowwdomusamemu scaled Farbowanie włosów w domu. Jak to zrobić dobrze?

Farbowanie – poszczególne etapy

Przed nałożeniem farby zawsze trzeba wykonać test uczuleniowy, nawet jeśli wcześniej mieliśmy już okazję używać tego produktu. Włosy przed farbowaniem trzeba podzielić na kilka sekcji. Wówczas będziemy mieć absolutną pewność, że uda nam się dotrzeć przy pomocy farby do każdego pasma włosów. Sekcje można spiąć klamrą. Farbowanie włosów zawsze powinno zaczynać się od pomalowania samych odrostów. Dopiero później natomiast trzeba schodzić na dół, ostatecznie docierając do końcówek. Odrosty zazwyczaj najtrudniej łapią farbę, dlatego trzeba dokładnie ją nanieść na ich powierzchnię.

Przed ostatecznym spłukaniem farby, włosy na samym początku powinno się nieco nawilżyć, a samą farbę spienić. W ten sposób zostaną one dobrze przygotowane do zmywania preparatu. Natomiast już po umyciu włosów, warto od razu nałożyć na nie odżywkę zakwaszającą. Są one często dołączane do opakowania farby. Odżywiają one kolor oraz podbijają go.

farbowaniewlosowwdomu scaled Farbowanie włosów w domu. Jak to zrobić dobrze?

Gdzie można znaleźć informacje na temat farbowania włosów?

Jeszcze więcej informacji na temat farbowania włosów, można znaleźć na stronie swiat-kosmetykow.pl. Można tam także wyszukać farbę dobrej jakości, która nada się dla naszego typu włosów.

Materiał partnerski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News