Fantom do nauki reanimacji w nowej odsłonie. Pojawi się wersja „kobieca” z piersiami

Gdy mówimy o przeprowadzaniu resuscytacji krążeniowo-oddechowej, dobrze wiemy, że liczy się przede wszystkim czas i technika.

Każdy z nas na pewnym etapie życia przechodził przez kurs pierwszej pomocy, gdzie obowiązkowym elementem są ćwiczenia na fantomie, który zawsze przedstawia męską sylwetkę.

Ta kwestia ma się niedługo zmienić za sprawą Womanikin, którzy chcą wprowadzić nowe fantomy – kobiety. Jak wykazały badania, mężczyźni ze względu na swoją budowę i przyzwyczajenia z lekcji udzielenia pierwszej pomocy, częściej otrzymują pomoc w postaci resuscytacji niż kobiety (zyskując, według badań 27% przewagi w tej kwestii).

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Dlaczego? Przez piersi. Wówczas, w głowie pomagającego pojawić się może wiele pytań, jak nawet to najprostsze: czy powinienem dotknąć piersi?

Na stronie Womanikin znajdziemy garść informacji w tej sprawie, a nawet instrukcję dotyczącą resuscytacji kobiet.

Tak, udzielenie pierwszej pomocy będzie oznaczało, że dotkniesz lewej piersi kobiety. To jednak żaden problem liczy się fakt, że ratujesz jej życie.

Womanikin chce zlikwidować bariery w udzielaniu pierwszej pomocy wynikające z różnic płciowych i zachęcać społeczeństwo, by zawsze udzielali pierwszej pomocy.

Poza gotowym produktem, firma udostępniła także instrukcję, jak każdy sam może przećwiczyć resuscytację, zmieniając klasycznego fantoma w kobiecego.

https://www.instagram.com/p/Bx1AB7JgFXt/?utm_source=ig_embed

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News