Categories: markimoda

FALT, czyli ponadczasowa surowość

Jeśli galanteria skórzana ma charakter – wcale nie musi się wydawać czymś z poprzedniej epoki. Tak właśnie jest w przypadku dodatków tworzonych przez markę Falt. Jej projektantka, Aleksandra Groś, sprzeciwia się sezonowości i dyktatowi trendów.

Nacięcia i wgniecenia Falt nie są dla każdego. Trzeba mieć spory tupet i być pewnym siebie, żeby móc nosić takie rzeczy. To coś dla odważnych i bezkompromisowych osobowości, które cenią jakość i unikatowy produkt. Niekonwencjonalne obrabianie skóry naturalnej pozwala na odbieganie od wykreowanych dotychczas standardów. Torebki oraz mała galanteria skórzana wykonywane są w krótkich seriach po kilkanaście sztuk, gdzie każdy z egzemplarzy jest unikatem, ze względu właściwości surowca. Nie ma więc mowy o nudnej masówce. Co więcej – Falt nie podąża za trendami modowymi. Właściwie twierdzi, że moda nie istnieje, a jesteś tylko ty i twoje wybory.

Torebki, portfele, plecaki czy nerki są wykonywane ręcznie i bazują na tradycyjnym rzemiośle kaletniczym. Dzięki temu każdy egzemplarz jest niepowtarzalny.

– W ciągu zwyczajowego ośmiogodzinnego dnia pracy jestem w stanie wykonać do około dziewięciu tysięcy nacięć – przyznaje projektantka.

Jeśli na próżno szukasz dodatków z metką „Made in Poland”, to musisz wiedzieć, że cała produkcja Falt wykonywana jest w Polsce. Z polskich garbarni też pochodzą wszystkie użyte do wykonania galanterii skóry, a nawet półprodukty.

Proces projektowy rozpoczyna się już w momencie pierwszego szkicu projektantki. Zarysowuje ona formę, dopracowuje szczegóły. Po stworzeniu takiej torebki i zrobieniu na niej nacięć, produkt musi zostać przetestowany. Aleksandra nosi rzecz osobiście około miesiąca, by poznać rzeczywiście każdą z nich, zanim trafią one do regularnej sprzedaży.

– Abym miała pewność, że w ten sposób unikam niedogodności związanych z użytkowaniem. Uważam, że na etapie szkicu nie jestem w stanie przewidzieć wszystkiego – wyjaśnia.

Bezkompromisowość występuje w relacji jakość-cena. Klienci traktowani są bardzo indywidualnie, do każdego zamówienia dołączane jest imienne wypisywanie ręcznie podziękowanie za obdarzenie marki zaufaniem. Personalizacja? Jak najbardziej.

Produkty Falt sprzedawane są stacjonarnie w 6 butikach w Polsce (Gdańsk, Kraków, Wrocław, Poznań, Łodź). Niestacjonarnie – oczywiście w internecie: www.falt-store.pl.

Komentarze
5/5 - (4 votes)
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

23 godziny ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

3 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago