Fajne filmy dla dzieci – Top 10 filmów dla młodszych

kadr z filmu Coco

Najlepsze filmy dla dzieci mają to do siebie, że doskonale bawią się przy nich również dorośli odbiorcy. Przedstawiam zatem listę 10 najciekawszych propozycji, które są świetnym pomysłem na wieczór w rodzinnym gronie, niezależnie od tego, w jaki wieku są Twoje dzieci.

Wziąłem pod uwagę zarówno nowe produkcje, jak i te, które mimo wielu lat na karku nadal są aktualne, ciekawe i zabawne.

DROGA DO EL DORADO (2000)

Dwóch sprytnych i krnąbrnych młodzieńców, którzy marzą o wielkiej fortunie i całkiem przypadkowo stają się bóstwami w mitycznym mieście El Dorado – fabuła stawia przed odbiorcami wiele pytań dotyczących moralności czy przyjaźni. Droga do El Dorado to nie tylko bardzo wartościowa, ale i przezabawna produkcja, która bawi już od ponad dwóch dekad. I ta ścieżka dźwiękowa…

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


PRZYGODY TIN TINA (2011)

Komiksy o perypetiach młodego, ambitnego dziennikarza o imieniu Tin Tin cieszyły się w swoim czasie popularnością na całym świecie. Powstało również kilka filmów rysunkowych na ich podstawie, ale w 2011 doczekaliśmy się spektakularnej animacji stworzonej przez samego Stevena Spielberga. Przygody Tin Tina mogą równać się najlepszym filmom akcji; produkcja zapewnia mnóstwo emocji.

WALL-E (2008)

Studio Disney Pixar zdążyło nam zaimponować dziesiątkami ciekawych, nieszablonowych produkcji. Ich filmy dla dzieci zawsze gwarantują intrygujące podejście do wielu tematów, a WALL-E to istna wisienka na torcie. Jeszcze nikomu nie udało się tak dobrze przekazać emocji bez użycia słów na przestrzeni niemal dwugodzinnej produkcji. Losy tytułowego robota, który musi odnaleźć się w postapokaliptycznym świecie, wzruszają i angażują.

MÓJ SĄSIAD TOTORO (1988)

Jedna z najstarszych produkcji w tym zestawieniu, ale śmiało można powiedzieć, że ponadczasowa. Choć nie można stwierdzić, że studio Ghibli tworzy typowo familijne kino, to z pewnością młodzi odbiorcy będą zachwyceni, mogąc zapoznać się z czymś nieco bardziej egzotycznym od propozycji, które szykują każdego roku Disney czy Pixar. Mój sąsiad Totoro to wzruszająca i na wskroś japońska opowieść o przyjaźni.

ZWIERZOGRÓD (2016)

Choć motyw wiary w siebie i spełniania swoich marzeń jest bardzo powszechny w filmach familijnych, to Zwierzogród porusza tę tematykę w sposób doskonały. Opowieść o drobnej króliczce, która chce zostać pierwszą ze swojego gatunku policjantką, z pewnością da przysłowiowego kopa do działania Twoim pociechom i podniesie je na duchu.

ASTERIX I OBELIX: MISJA KLEOPATRA (2002)

Jedna z propozycji, przy których tak samo dobrze będą bawić się dorośli i dzieci. Ponownie mamy tutaj komiksowy francuski pierwowzór oraz charyzmatycznych bohaterów, którzy nieustannie pakują się w tarapaty. Najważniejsze jest tutaj poczucie humoru – ponadczasowe, świetnie skonstruowane oraz nienużące nawet przy którymś z rzędu seansie.

W GŁOWIE SIĘ NIE MIEŚCI (2015)

Jeśli chodzi o najbardziej wartościowe filmy dla dzieci, W głowie się nie mieści z pewnością zasługuje na miejsce na podium. Jest ważny, bo w prosty, aczkolwiek subtelny sposób mówi o emocjach i o tym, jak istotne jest ich wyrażanie. Dziecko w każdym wieku nauczy się, że płacz jest naturalny i że może czasem czuć się smutne lub zdenerwowane. Świetny pomysł na rodzinny seans, z którego zarówno maluchy, jak i dorośli wyniosą naprawdę dużo.

COCO (2017)

Niewiele jest animacji, które zabierają widza do wesołego, aczkolwiek bardzo tradycjonalistycznego Meksyku. Coco nadrabia wszelkie zaległości na tym polu i oferuje wzruszającą opowieść o pasji, marzeniach oraz więzach rodzinnych. Choć nie jest to najzabawniejszy film w tym zestawieniu, to z pewnością jego zakończenie może konkurować o miano najbardziej wzruszającego.

NOWE SZATY KRÓLA (2000)

Król zamienia się w lamę, bo był krnąbrny i nie zachowywał się dobrze względem poddanych – choć fabuła brzmi banalnie, to Nowe szaty króla są jednym z najciekawszych i najbardziej emocjonujących filmów dla dzieci. Skupi uwagę nawet najbardziej wybrednych małych odbiorców i pokaże, że nawet najgorszy człowiek może stać się dobry. Przy okazji trzeba przyznać, że niewiele jest śmieszniejszych animacji.

MARY I MAX (2009)

Na sam koniec zostawiłem niekwestionowaną perełkę – jeśli chodzi o filmy dla dzieci, to może Mary i Max nie jest najbardziej oczywistym wyborem, tym bardziej, że to produkcja przeznaczona raczej dla nieco starszych pociech. Niemniej mamy tu do czynienia z jedną z najbardziej czułych i wrażliwych animacji, jakie kiedykolwiek powstały. Korespondencyjna przyjaźń małej dziewczynki z 40-letnim facetem porusza i angażuje.

Zobacz również: TOP 5 filmów o zemście

Filmy o zemście – TOP 5 historii skupionych na odwecie

 

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News