ETAM

Ten hiper entuzjastyczny nagłówek bynajmniej nie bierze się z polskich narodowościowych mrzonek, ale z faktów. Bo jak inaczej, niż spektakularnym sukcesem można nazwać wysyp ich murali w USA, Niemczech, Bułgarii, Oslo, Łodzi, Warszawie czy Montrealu?

Etam Cru założyli w 2008 roku Bezta (Mateusz Gapski) i Sainer (Przemek Blejzyk), którzy są absolwentami Wydziału Grafiki łódzkiej ASP. Tego co tworzą nie nazywają street artem, lecz malarstwem wielkoformatowym. Patrząc na ich dzieła, a zwłaszcza różnorodność gamy kolorystycznej, proporcje czy unikatowe pomysły trudno się dziwić, że przyznają sobie taką etykietę.

Nie zamykają się zresztą tylko na ulice. Być może niektórzy z Was, nawet o tym nie wiedząc nosi ich koszulki, bo wiosną 2014 zaprojektowali kolekcję „ETAMVILLE” dla polskiej marki Cropp.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

„Zaczęliśmy pracować razem kiedy byliśmy na studiach. Styl SAINERA był bardziej realistyczny, a mój bardziej komiksowy. Nauczyliśmy się je mieszać, co było naturalnym procesem. Przez pierwsze dwa lata nie szło nam tak dobrze, ale przez następne 5 lat staramy się, żeby to wyglądało jak dzieło jednego twórcy.” – powiedział Bezt dla portalu „Artique”.

Niedawno o chłopakach z Etam Cru zrobiło się głośno za sprawą 32-metrowego muralu, który ozdobił jeden z budynków komunalnych w rzymskiej dzielnicy Tor Pignattara, nie cieszącej się, mówiąc eufemistycznie, najlepszą sławą.

 

etam

ETAM2

ETAM3

ETAM4

ETAM5

ETAM6

ETAM7

etam8

etam9

etam10

 

tekst |Łukasz Romaniuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News