Elizaveta Porodina – moskiewska indywidualistka

 

Elizaveta Porodina w wieku 13 lat przeprowadziła się z postsocjalistycznej Moskwy do Niemiec. Zbuntowana i niepewna swojego miejsca w odmiennej od rosyjskiej rzeczywistości, odnalazła spokój studiując psychologię i ilustrowanie nowel w Monachium.

Irytujący jej najbliższych nawyk analizowania, przybliżył ją do sztuki fotograficznej. Stała się ona dla artystki odskocznią od codzienności. Fotografia mody dała jej upragnioną wolność w wyrażaniu siebie i własnej wizji rzeczywistości i szansę na pokazanie indywidualizmu. W metodach pracy Rosjanki widać jednak reminiscencje wykształcenia psychologicznego – wykorzystuje je organizując swoim modelkom sesje terapeutyczne, (bez względu na to, czy tego chcą czy nie).

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Porodina jest wyrazistą i nowoczesną wizjonerką. Jej zdjęcia to nie tylko fotografia. To sztuka łącząca miłość do artystycznych filmów i obrazów, którą widać w każdym z jej dzieł. W swoich pracach wykorzystuje grę światła i złoto we wszystkich możliwych formach. Niewiarygodne, że nigdy nie pobierała lekcji fotografii, od zawsze był to dla niej przede wszystkim naturalny sposób ekspresji, przekazywania światu swoich emocji i myśli.

Jak sama twierdzi, eksperymentując zawsze poszukuje nowych możliwości i perspektyw. Uwielbia otaczać się pięknem, więc to, co najbardziej kocha w swojej pracy to możliwość podziwiania „pięknych ludzi w pięknych strojach”. Inspiracje czerpie z kinematografii i literatury, do jej ulubionych reżyserów należą: David Cronenberg, David Lynch, Stanley Kubrick, Ridley Scott i FF Coppolla.

elizaveta-porodina 2 HIROjpg Elizaveta-Porodina 1 HIRO elizaveta porodina 3 HIRO

 

 

 

 

 

 

 

 

Tekst | Nela Sobieszczańska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News