Ekstaza Gaspara Noé: w dniu premiery filmu Climax reżyser pojawi się w Warszawie

Okrzyknięty szatańską wersją Step up podczas tegorocznego festiwalu w Cannes Climax to nowe dzieło twórcy Love oraz Nieodwracalne. Tym razem Gaspar Noé przenosi nas na klubowy parkiet przepełniony erotyzmem i szaleństwem.

Climax to horror opowiadający historię grupy francuskich tancerzy, którzy spotykają się w pustej szkole w zimową noc. Taneczna próba szybko przekształca się w pełną seksualnego napięcia imprezę. Kiedy uczestnicy dowiadują się o narkotykach znajdujących się w sangrii, dzika zabawa zamienia się w psychodeliczny koszmar.

Gaspar nakręcił swój nowy film w dwa tygodnie, a większość układów choreograficznych jest improwizacją każdego z tancerzy. Główną rolę gra Sofia Boutella, tancerka i aktorka, a oprócz niej w filmie występuje francuski DJ Kiddy Smile. Polska premiera odbędzie się 19 października.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Jeśli macie ochotę zapoznać się bliżej ze ścieżką dźwiękową wpadnijcie 19 października na Jasną 1 w Warszawie i zatańczcie w rytm elektronicznych hitów lat 90-tych. Podczas Climax party usłyszycie m.in. Daft Punk, Aphen Twix i Dopplereffekt. Ponadto na imprezie pojawi się sam reżyser! Więcej informacji znajdziecie tutaj.

Tekst: Zuzanna Piontke

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News