Eksperci ostrzegają, by nie zabijać pająków zamieszkujących nasze mieszkania. Dlaczego?

Zdjęcie przedstawiajace pająka

Nie będzie to przyjemna wiadomość dla wszystkich, którzy na widok czarnego zwierzaczka z dużą liczbą nóżek wpadają w natychmiastową panikę.

Mimo całego przerażenia, wielokrotnie arachnofobii, zabijanie pająków nie jest najlepszym rozwiązaniem. Wbrew pozorom są one bardzo przydatnymi zwierzętami, które pomagają zachować równowagę naszego ekosystemu.

Piszemy o tym teraz, ponieważ to właśnie jesienią możemy znaleźć najwięcej pająków w naszych domach, czy mieszkaniach. I zanim zastosujecie starą metodę – zabij i wrzuć do toalety, przeczytajcie resztę artykułu.

Oferta pracy w HIRO

Lubisz tematy związane z muzyką, filmem, modą i chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Pająki, bez względu na to, jak groźnie wyglądają, zasługują na olbrzymi szacunek. Jeden z ekologów, pedagogów i wszechstronnych ekspertów od pająków przyznał, że pomagają one kontrolować wiele gatunków szkodników. Dajmy na to chociażby łapanie much w pajęczyny. Pająki są naszymi naturalnymi strażnikami. Gdybyśmy ich nie mieli, wokół as latałyby naprawdę bardzo różne stworzenia. Pająki odgrywają kluczową rolę w ekologicznej sieci pokarmowej, regulującej populację wielu kręgowców.

Spryskiwanie ich środkami owadobójczymi nie jest również najlepszym rozwiązaniem. Po pierwsze – nie jest to dobre dla środowiska, po drugie – zapewniają nam one, jak już zostało powiedziane, naturalną ochronę przed muchami, czy mszycami.

Wiele gatunków pająków jest obecnie zagrożonych wyginięciem, a to z powodu takich czynników, jak: niszczenie naturalnych siedlisk na wsi, intensyfikacja rolnictwa i stosowanie pestycydów.

Zamiast zabijać pająka – weźcie go na fragment kartki, papieru i wypuścicie z powrotem na dwór! Zrobicie przysługę i jemu i naszej planecie!

spider macro zebra spider insect 40795 Eksperci ostrzegają, by nie zabijać pająków zamieszkujących nasze mieszkania. Dlaczego?

5/5 - (1 vote)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News