Ekostarter

#1 AirBeam: Share & Improve Your Air

airbeam

Od czego należy rozpocząć proces stawania się fit? Podobno od siebie, ale to już dość zajechany slogan, więc uznajmy, że odpowiedź jest inna i brzmi: od AirBeam.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


To projekt, wyglądający jak dziwna, niezbyt ładna zabawka dla dzieci, pełniący zupełnie nierozrywkową rolę. Urządzenie wielkości dłoni ma za zadanie zbierać informacje o poziomie zanieczyszczenia powietrza w miejscu, w którym aktualnie przebywacie albo do którego chcecie się wybrać. Największy nacisk kładziony jest na sprawdzenie, gdzie czyhają na Was PM2,5, czyli aerozole atmosferyczne, które zajmują niechlubne, pierwsze miejsce na liście trucizn. Twórcy przekonują, że zanim zdecydujemy się gdziekolwiek postawić stopę, powinnyśmy  zbadać, czy nasze płuca będą z tego wyboru zadowolone.

#2 Jump Light

jumping_light

Stało się. Podjęliście decyzję i postanowiliście dołączyć do szerokiego grona sportowców-amatorów. Problem pojawia się, gdy pokonywać kilometry możecie tylko późnym wieczorem, gdy jest po prostu ciemno. Dla nocnych biegaczy powstał Jump Light, czyli specjalna latarka, która jest w pełni ekologiczna, bo zasilana nie za pomocą baterii, a energii wytwarzanej przez pracujące mięśnie. Biegniesz i świecisz! Symbioza potrzeby i wynalazku w najczystszej postaci.

#3 Arki: Your Walking Coach

Arki-Walking-Coach-Smartband1

Co z tymi, w których bieganie nie wzbudza przesadnej ekscytacji? To właśnie dla nich jest Arki. Ma skorygować niewłaściwą postawę w trakcie aktywności fizycznej, od której uciec się nie da, a więc chodzenia.

Po co? Odpowiedzialni za projekt przekonują, że za mało uwagi poświęcamy tej codziennej czynności, której jakość pozostawia wiele do życzenia. Stworzyli więc swoistego trenera, który mierzy szybkość poruszania, kąt nachylenia, dokłada do tego prawidła grawitacji i tworzy przepis na idealną postawę w trakcie poruszania się.

Twórcy wierzą, że projekt pomoże wykształcić w użytkownikach nawyk chodzenia pozbawiony lekceważącego stosunku do szlachetnego zdrowia. Postępy w zmianie swojego życia na lepsze pomoże śledzić także aplikacja o tej samej nazwie. Aż chciałoby się zawołać: naprzód, marsz!

#4 Hooke: Wireless 3D Audio Headphones

hooke-1

Niezależnie od tego, czy chodzicie, biegacie, jeździcie na rowerze lub rolkach większość z Was przyzna, że z muzyką wszystko robi się zdecydowanie przyjemniej. Hooke to bezprzewodowe słuchawki, które poza brakiem kabla, co nie jest specjalną innowacją, mają jeszcze kilka innych zalet.

Dzięki nim możecie nie tylko słuchać muzyki, ale również nagrywać dźwięki w 3D. Skonfigurowane z Waszą kamerką w telefonie pozwalająna zapisywanie obrazów i odgłosów, które potem wyślecie znajomym za pomocą bluetooth. Projekt wart uwagi również ze względu na oszczędny, estetyczny minimalizm.

#5 BodyEcho

bodyecho-device-app

Czymkolwiek nie zajmowaliście się danego dnia, skończycie go wszyscy tak samo, czyli po prostu pójdziecie spać. To z kolei moment, w którym na kickstarterowej scenie pojawia się Body Echo. Powinnam właściwie poprawić pierwsze zdanie i powtórzyć za OxiRate Inc, że sen to nie koniec, a początek dnia. Dopowiem jednak tylko bez zbędnych ceregieli, że zasada jest prosta: projekt-opaska ma za zadanie zebrać informacje o jakości Waszego snu, znaleźć słabe punkty, przez które bywacie niewyspani i zmęczeni, oraz wszystko to naprawić. Jeżeli wydawało Wam się, że spanie jest tak samo oczywiste jak oddychanie i polega wyłącznie na zamknięciu oczu, teraz już wiecie, że byliście w błędzie.

Tekst | Dominika Charytoniuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News