„Efekt Stormzy’ego”. Cambridge przyjęło rekordową liczbę czarnoskórych studentów

Czarnoskóry mężczyzna w kamizelce z flagą

Dzięki raperowi liczba czarnoskórych studentów przyjętych na nowy rok akademicki wzrosła o prawie 50%.

Najwyższe rangą brytyjskie uniwersytety znane są ze swoich elitarnych i nieco enigmatycznych procedur jeśli chodzi o rekrutację. To często prowadzi do stronniczości i przyjmowania przede wszystkich białych, bogatych kandydatów. Stormzy postanowił spróbować zmienić te zasady, jak widać, z sukcesem.


W sierpniu raper ogłosił, że wprowadza swoje własne stypendium dla czarnoskórych studentów, obiecując, że będzie opłacał ich czesne na uniwersytetach. Jest to ogromna korzyść dla tych, którzy w przeciwnym wypadku nie mogliby sobie pozwolić na kontynuowanie edukacji. Tym samym, od czasu pojawienia się oferty Stormzy’ego, Cambridge odnotowało wzrost liczby aplikacji czarnoskórych studentów. Finalnie, przyjętych na uczelnie zostało 91 czarnoskórych studentów pierwszego roku – w ubiegłym roku było ich raptem 61.

Jest to pozytywna zmiana, chociaż patrząc na pozostałe dane, wciąż jest wiele do zrobienia. 91 przyjętych studentów to raptem kropla w morzu potrzeb, biorąc pod uwagę, że w sumie Cambridge przyjął 3378 studentów. Przyjęcia na uczelnie z najbardziej pozbawionych edukacji obszarów w Wielkiej Brytanii wciąż wynoszą raptem 14%.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News