Efekt Domina

„Efekt domina”  to pełnometrażowy dokument w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Zdobywca trzech nagród na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym, a także Nagrody Jury Ekumenicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym „Visions du Réel” w Nyon.

Natasza i Rafael, minister sportu nieuznawanej republiki Abchazji oraz rosyjska śpiewaczka operowa. Ona, choć porzuciła dla męża karierę jak i rodzinę, nie może znaleźć zatrudnienia ani szczęścia ze względu na uprzedzenia społeczności. Romantyczna przygoda w kraju naznaczonym wojną domową, istniejącym wyłącznie w oczach znienawidzonej Rosji, całkowicie od niej uzależnionym. Kaprysy kraju Putina znamy wszyscy; co jednak, jeśli to one miałyby kierować naszym życiem?

Sama Abchazja nie jawi się lepiej, podejrzliwa, zamknięta i niechętnie nastawiona wobec Nataszy, czy to właśnie o nią przez lata walczył Rafael? Nadzieję pokłada jednak w organizowanych przez siebie mistrzostwach świata w domino. Być może dzięki tej imprezie chociaż na chwilę zwróci uwagę na ten maleńki kraj na brzegu Morza Czarnego?

Absurd mieszający się z dramatem, czyli obraz, jakiego nie można przegapić.

efekt domina panorama morze HIRO

efekt domina para na plaży HIRO

efekt domina morze molo HIRO

 

 

(na podstawie materiałów prasowych)

Komentarze
Rate this post