Efekt Domina

„Efekt domina”  to pełnometrażowy dokument w reżyserii Elwiry Niewiery i Piotra Rosołowskiego. Zdobywca trzech nagród na 54. Krakowskim Festiwalu Filmowym, a także Nagrody Jury Ekumenicznego na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym “Visions du Réel” w Nyon.

Natasza i Rafael, minister sportu nieuznawanej republiki Abchazji oraz rosyjska śpiewaczka operowa. Ona, choć porzuciła dla męża karierę jak i rodzinę, nie może znaleźć zatrudnienia ani szczęścia ze względu na uprzedzenia społeczności. Romantyczna przygoda w kraju naznaczonym wojną domową, istniejącym wyłącznie w oczach znienawidzonej Rosji, całkowicie od niej uzależnionym. Kaprysy kraju Putina znamy wszyscy; co jednak, jeśli to one miałyby kierować naszym życiem?

Sama Abchazja nie jawi się lepiej, podejrzliwa, zamknięta i niechętnie nastawiona wobec Nataszy, czy to właśnie o nią przez lata walczył Rafael? Nadzieję pokłada jednak w organizowanych przez siebie mistrzostwach świata w domino. Być może dzięki tej imprezie chociaż na chwilę zwróci uwagę na ten maleńki kraj na brzegu Morza Czarnego?

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Absurd mieszający się z dramatem, czyli obraz, jakiego nie można przegapić.

efekt domina panorama morze HIRO

efekt domina para na plaży HIRO

efekt domina morze molo HIRO

 

 

(na podstawie materiałów prasowych)

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News