Eddie Redmayne jako transgenderowa artystka

Tegorocznego zdobywcę Oscara, Eddiego Redmayne’a, niedługo zobaczymy w kinach jako transgenderową artystkę, a już wczoraj wyszedł pierwszy zwiastun promujący “Dziewczynę z portretu”. Czy aktorowi uda się sięgnąć drugi raz z rzędu po złotą statuetkę?

Fabuła filmu oparta została na bestsellerowej powieści Davida Ebershoffa, opisującej prawdziwą historię Lili Elbe. Urodzona w 1882 roku jako mężczyzna, była pierwszą osobą, która przeszła operację zmiany płci. Transgenderowa kobieta prowadziła bogate życie artystyczne, a w najtrudniejszych dla niej momentach wspierała ją żona, znana wówczas niemiecka malarka, Gerda Gottlieb.

001x001

Pod koniec stycznia przyszłego roku film o Lili Elbe trafi do polskich kin. W tytułową postać wcieli się brytyjski aktor Eddie Redmayne, a u jego boku na ekranie zobaczymy również Alicię Vikander i Bena Whishawa. Całą produkcją pokierował reżyser znany z “Jak zostać królem”, Tom Hooper.

Sam zwiastun “Dziewczyny z portretu” wprowadza nas powoli w klimat miłosnej historii głównej bohaterki i Gerdy Gottlieb. Gdy już zdecydujecie się pójść do kina, radzimy byście zaopatrzyli się w pudełko chusteczek. Z pewnością będzie dużo wzruszeń.

tekst | Zuzanna Tomaszewicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News