Dziewięcioletnia bohaterka bezdomnych

Bezdomność to problem, z którym wielu z nas styka się codziennie. Widzimy osoby szwędające się po ulicach, czy to w poszukiwaniu jedzenia, czy też dachu nad głową. Z bezdomnością można sobie radzić różnorako – stawiać kolce w miejscach gdzie sypiają bezdomni, jak zrobił pewien londyński developer, bądź też budować dla nich domki i hodować warzywa. Tak właśnie robi dziewięcioletnia Hailey Fort.

Dziewczynka dostrzegła problem bezdomności w wieku pięciu lat. Widząc bezdomnego mężczyznę, poprosiła swoją mamę, by mu pomogły. Kobieta się zgodziła i tak zaczęły działać. Hailey obecnie sama buduje malutkie domki, które są nie tylko schronieniem przed deszczem, ale też miejscem, gdzie bezdomni mogą mieszkać.

hei2

Poza tym rozdaje wszelkie narzędzia niezbędne do zachowania higieny osobistej. Dodatkowo prowadzi też mały ogródek, w którym hoduje pożywienie dla osób bezdomnych.

Można ją wspierać poprzez zakup odpowiednich produktów na stronie amazon.com lub też za pomocą datków na gofundme.com. Hailey jest bliska osiągnięcia sumy, która pozwoli jej na wybudowanie nowych domków i uszczęśliwienie okolicznych bezdomnych. To niesamowite jak wiele empatii może być w tak małym człowieku.

hei1

 

tekst | Karol Sobczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News