Categories: ludziemiastomuzyka

Dziewczyny vs Chłopaki: których polskich artystów słuchać w 2018?

Wiosna już za pasem, a co za tym idzie, wielkimi krokami zbliżają się festiwale muzyczne, ale nie tylko. Długie spacery ze słuchawkami w uszach czy wypoczynek w ogrodzie. Jakich więc artystów warto posłuchać? O kim będzie głośno? Przedstawiamy listę 6 artystów, o których na pewno usłyszycie tego lata!

Mery Spolsky

Utwory Mery Spolsky to powiew świeżości na polskiej scenie muzycznej. Artystka tworzy muzyczny solo performance. Sama pisze teksty, komponuje, aranżuje i produkuje muzykę, gra na gitarze, czasem na klawiszach. Jej utwory to popowa psychodelia w najlepszej wersji!

Erith

Martyna Biłogan, czyli Erith, pochodzi ze Śląska, a na swoim koncie ma dużo sukcesów. Niedawno wydała swój debiutancki album i będzie o niej jeszcze głośniej. Jej muzyka jest przepełniona elektrycznymi dźwiękami, które w połączeniu z ciepłym głosem artystki przeniosą nas do innego świata.

Carsky

Elektroniczny duch lat 90. to najlepsze stwierdzenie na opisanie muzyki Carsky’ego. Dzięki hipnotyzującym występom artysta ma coraz większą rzeszę fanów. Podczas wykonywania live act’ów poza kontrolerami i padami, usłyszymy także gitarę oraz wokal. Za każdym razem nadaje to nowego, świeżego brzmienia. Jego debiutancka EP-ka Make Me Pure przekroczyła milion odsłuchów na Spotify, a singiel Dreams ponad pół miliona.

Uku

Uku, czyli Łukasz Plenikowski jest producentem, wokalistą oraz gitarzystą. Utwory Uku to oniryczna i organicznie brzmiąca elektronika z bogatym ambientem i medytacyjnymi rytmami. Łukasz ma na swoim koncie debiutancki album Otter Songs. Artysta tworzy także muzykę filmową i teatralną.

LASS

Kasia Klimczyk występowała już zarówno na polskiej scenie muzycznej, jak i amerykańskiej. Jej elektroniczne, melancholijne utwory podbiły serca wielu fanów. Wyjątkowo połączone dźwięki, świetnie pasują do delikatnego głosu Kasi. LASS jest właśnie w trakcie wydawania debiutanckiego albumu.

FFRANCIS

FFRANCIS to duet dwóch doświadczonych muzyków, Misii Furtak oraz Piotra Kalińskiego, znanego również jako Hatti Vatti. Ich wspólne utwory to zabawa elektronicznym brzmieniem. Artyści zgrabnie lawirują między różnymi muzycznymi światami, tworząc niepowtarzalne utwory. Niedawno pojawił się debiutancki album FFRANCIS, Off The Grid.

M8N

Za całe zamieszanie wokół M8N odpowiedzialny jest Miron Grzegorkiewicz, którego dobrze znamy z zespołu JAAA!. Nowy projekt muzyka łączy ze sobą muzykę elektroniczną z wibracjami natury. Debiutancki album M8N nosi nazwę ULSSS i jest wielobarwną opowieścią o obrazach zatrzymanych w pamięci. Miron po raz kolejny zabiera nas do swojego magicznego świata.

LASY

LASY to duet, który tworzą Maciej (Stendek) Wojcieszkiewicz z Jackiem Prościńskim. Artyści w swoich utworach łączą tworzenie muzyki z doświadczeniem natury. Na swoim koncie mają debiutancki album o nazwie Little Giant. Utwory z płyty to elektryczny album czerpiący inspiracje z takich gatunków jak IDM, techno, ambient i bass.

tęskno

Tęskno to projekt wokalistki Joanny Longić i pianistki Hani Rani. Składa się na niego zbiór piosenek z autorskimi tekstami w języku polskim i muzyką, która stara się wymknąć podziałowi na znane gatunki i style, łącząc brzmienia akustyczne z nowoczesnymi.

ALA|ZASTARY

Ala Boratyn i Jakub Sikora to piosenkowa para, która łącząc tradycję rodzimego popu ze współczesnym r’n’b, lo-fi elektroniką i hip-hopem tworzy nową jakość w polskojęzycznej muzyce rozrywkowej. Alicja Boratyn, od najmłodszych lat znana szerszej publiczności, w 2007 roku wydała swój debiutancki album Higher. Jakub Sikora to m.in. założyciel zespołu Crab Invasion.

Tekst: Kasia Tilda Frąckowiak

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

Dlaczego kreatory www ciągle zyskują na popularności? Jak wybrać najlepsze narzędzie?

Jeśli chcesz stworzyć własną stronę internetową, masz do wyboru dwie drogi: albo zwrócisz się do…

4 dni ago

Nowy album Florence + the Machine „Dance Fever” – bajka w 14 utworach

Jeden z najoryginalniejszych zespołów brytyjskich, Florence + the Machine powraca z baśnią zainspirowaną zjawiskiem tanecznej…

4 dni ago

Taco Hemingway powraca z podwójną siłą

Tak, dobrze przeczytaliście. Po ponad dwóch latach wymuszonej przerwy, Taco Hemingway powrócił na scenę. Trasa…

5 dni ago

Dlaczego kochamy krew i łzy? Fenomen true crime

Podcasty opowiadające o brutalnych morderstwach, rozczłonkowanych zwłokach i ludziach znikających w niewyjaśnionych okolicznościach na stałe…

5 dni ago

Active Noise Canceling – historia redukcji hałasu od 1933 roku…

Słuchawki z redukcją szumów są popularne od kilku lat, ale zastanówmy się, jak to działa…

5 dni ago

Co dzieje się z Aniołkami Victoria’s Secret?

Aniołki Victoria’s Secret to legendy świata mody i modelingu. Najpiękniejsze kobiety świata, o idealnych proporcjach…

6 dni ago