Dziewczyny i ich koty łamią stereotyp na temat „cat lady”

Brunetka trzymająca kota na wysokości twarzy

Motyw, który dobrze znamy. Jak kobieta kocha koty, to szansa, że zostanie starą panną z mruczącą gromadką. Na przekór temu stereotypowi wyszła BriAnne Wills.

Girls and Their Cats, to seria portretów stworzonych przez nowojorską fotografkę. Wills gromadziła fotografie kobiet z kotami przez ponad dwa lata, tworząc tym samym kolekcję ponad 180 portretów.

Wszystkie zdjęcia zostały wykonane w autentycznych mieszkaniach kobiet i ich kocich kompanów. Fotografka chciała tym samym ukazać kobiety w ich zwyczajnych, codziennych interakcjach ze swoimi kotami. Jeśli będziecie w Nowym Jorku, możecie spróbować stać się częścią tego projektu – wystarczy tutaj wypełnić formularz!

Kobieta ubrana w jeansową koszulę przytulająca rudego kota Brunetka leżaca na ziemi, nad nią stojący kot z pyszczkiem przy jej ustach Kobieta leżaca na kanapie, obok niej kot bez futra Kobieta opierająca sie o schody, trzymająca na rękach kota Kobieta ubrana na biało bawiąca sie z kotem na łóżku Dziewczyna w bandanie na głowie trzymająca na rękach kota Brunetka trzymająca kota na wysokości twarzy Kobieta w jeansowym kombinezonie, trzymająca kota nad głową

Tekst: Klarysa Marczak

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News