Dzielne dziewczyny, kosmiczne babki, brawurowe bohaterki. 65 kobiet, które zmieniły losy wszechświata

Kilkadziesiąt rysunków przedstawiających kobiety

Dzielne dziewczyny, kosmiczne babki, nieustraszone damy, brawurowe bohaterki. Bo w końcu, żeby zyskać miano supebohatera nie trzeba być mężczyzną.

Wydawnictwo Egmont przygotowało wielką gratkę dla fanów Uniwersum Marvela, ale nie tylko. To pozycja dla każdej dziewczyny, która codziennie pokazuje swoje superbohaterstwo w różnych dziedzinach życia. Mowa tu o książce Marvel. Superbohaterki. Zebrane zostało w niej całe uniwersum osobowości, mocy i legendarnych historii, które inspirują od lat całe pokolenia czytelników.

Na kartach książki znalazły się niezwykłe kobiece postacie światów Marvela – Kapitan Marvel, Squirrel Girl, She-Hulk, Thor, Czarna Wdowa, Ms. Marvel, Spider-Woman, Moon Girl, Silk i wiele, wiele innych.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Autorka Lorraine Cink słynąca z pasji do świata superbohaterów i znająca go od podszewki opisuje życie różnorodnych, wyjątkowych kobiet, które go zamieszkują. Przygląda się wyjątkowym i inspirującym historiom dziewczyn, które ukazują ich odwagę i prawdziwe znaczenie siły. Obdarzone potężnymi mocami uczą nie tylko tego, jak można komuś porządnie zajść za skórę, ale także (a raczej przede wszystkim) tego, jak się rozwijać, odnaleźć pasję i stać się swoją własną bohaterką.

Niezależnie od tego, czy superbohaterki uważają swoje nadprzyrodzone zdolności za błogosławieństwo, czy przekleństwo, ich moce są tak samo różnorodne, jak one same. Kobiety z tego wszechświata – od Ameriki Chavez z mocarnymi pięściami po Walkirię z boską potęgą – uczą nas, że wszystkie mamy w sobie coś, co sprawia, że możemy czuć się wyjątkowe.

Każdy rozdział pełen jest ciekawych spostrzeżeń oraz wartościowych lekcji o odwadze, sile i tym, jak ciągle zmieniać się na lepsze. Fascynującą treść książki uzupełnia ponad sto olśniewających, oryginalnych ilustracji utalentowanej Alice X. Zhang, która uczy dziewczynki zarówno o odpowiedzialności, jak i o frajdzie związanej z byciem superbohaterką.

Po przeczytaniu tych opowieści przekonasz się, kto tak naprawdę zmienia losy świata. Żadna z dziewczyn nie rodzi się jako superbohaterka. Bycie bohaterką to kwestia decyzji, aby wykorzystać swoje moce w dobrej sprawie. Dziewczyny stają się wielkie dopiero dzięki temu, co postanowią zrobić z tym czymś, co każda posiada.

Okładka książki Superbohaterki Marvela

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News