Categories: ludziemiasto

Dziecko znane ze słoiczków Gerbera skończyło 93 lata. Poznajcie Ann Turner Cook

Na pewno kojarzycie anielsko wyglądające niemowlę, które stało się znakiem rozpoznawczym słoiczków z jedzeniem firmy Gerber.

Ann Turner Cook obecnie jest już prababcią, niedawno skończyła 93 lata. W 1927 roku, gdy Ann miała zaledwie cztery miesiące, została narysowana węglem przez przyjaciółkę rodziny, Dorothy Hope Smith. Kobieta zgłosiła swoją pracę do konkursu Gerbera, który wówczas poszukiwał nowej twarzy dla swojej firmy.

Byłam szczęśliwym, zdrowym dzieckiem i myślę, że to było kluczem do sukcesu. Każdy chce, by jego dziecko było zdrowe i szczęśliwe – powiedziała Ann w wywiadzie dla FOX 13 w 2013 roku.

Smith, autorka rysunku nie była początkowo przekonana, że jej praca otrzyma aż takie uznanie, jednak jury Gerber zdecydowało, że to właśnie jej rysunek stanie się znakiem towarowym Gerbera w 1931 roku.

Twarz niemowlaka ze słoików Gerbera pozostała anonimowa aż do 1978 roku, gdy Gerber obchodził swoje 50-lecie. Gdy tajemnica została ujawniona, Ann Turner Cook, która uczyła wówczas angielskiego w Hillsborough HS w Tampie, została zalana przez swoich studentów pytaniami, jak to jest być twarzą jednej z najbardziej popularnych firm. Ann nie chciała jednak rozmawiać na ten temat. Cook, posiadając 26-letni staż w edukacji, wydała także kilka książek – Shadows Over Cedar Key, Homosassa Shadows, Trace Their Shadows, czy Micanopy in Shadow.

Ann jest świadoma, że jej twarz już na zawsze zapisała się w historii. To moja nieśmiertelność, wiem – stałam się symbolem dla milionów dzieci.

Komentarze
4,4/5 - (8 votes)
Klarysa Marczak

Recent Posts

Dlaczego seksowna bielizna powinna znaleźć się w Twojej garderobie?

Zaprojektowana przede wszystkim z myślą o Tobie, spełnia fantazje i wymagania ciała – seksowna bielizna…

15 godzin ago

Margot Robbie i Ryan Gosling jako żywi Barbie i Ken

Postać Barbie funkcjonuje w umysłach dzieci i dorosłych już parę dekad. Blond włosy, różowe ubrania…

1 dzień ago

Jacquemus powraca na jesień 2022

Przez ostatnie lata, Jacquemus stał się synonimem niepowtarzalnej, francuskiej mody. Od momentu, gdy osadził modelki…

2 dni ago

Spike Jonze – ułożony szaleniec

„What will he do next? Whatever the fuck I want” – słowa Bama Margery, współtwórcy „Jackassa” idealnie pasują do Jonzego. Chciałbym być jak…

3 dni ago

Bariera dźwięku a pierwsze wrażenie

W świecie podziałów na wysokich i niskich, ładnych i brzydkich, od zarania dziejów rysuje się…

3 dni ago

Czapka z daszkiem – rodzaje i przykłady stylizacji

Pozornie każda czapka z daszkiem jest taka sama, jednak nie do końca jest to prawdą.…

4 dni ago