Dynamiczne kino grozy

Widzów spragnionych mocnych wrażeń, horrorów, thrillerów, mrocznych kryminałów, animacji, jak i filmów artystycznych z pewnością zaspokoi program festiwalu. Premiera „The Rover” z Robertem Pattinsonem; najnowszy film Alexa de la Iglesii oraz nagrodzony w Cannes „The White God”. Nie zabraknie filmów o zombie (grających w piłkę nożną), wilkołakach (policjantach), jak i poruszających poważną tematykę (od gender po sado-maso i kanibalizm) odważnych obrazów z całego świata.

10636076_774831015923672_393952391821104809_n

Szeroko rozumiane kino grozy traktowane jest w Polsce po macoszemu. Kuleje kultura kina Grindhouse, brak też regularnych nocnych seansów z filmami „z dreszczykiem”, pojawiających się w kalendarzu kulturalnym z niezwykłą rzadkościa. Polski widz zdany jest przede wszystkim na filmowych dystrybutorów, a ci żadko kiedy sprowadzają do nas obrazy spoza horrorowego mainstreamu.

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

Festiwal otworzy francuski film JACKY IN THE KINGDOM OF WOMEN (polska premiera) zCharlotte Gainsbourg w roli głównej. W obsadzie także Michel Hazanavicius, reżyser nagodzonego Oscarami filmu “Artysta”. Obraz porusza tematykę gender oraz fundamentalizmu religijnego i przedstawia świat, w którym to kobiety są u władzy, a miejsce w którym toczy się akcja filmu to jakby odwrócony świat islamu, w którym to mężczyźni muszą nosić burkę.

Zapraszamy też w szczególności na pokaz filmu WHITE GOD nagrodzonego na tegorocznym festiwalu w Cannes nagodą Un Certain Regard (oraz węgierski kandydat do Oscara) film zemsty, w którym główną rolę przejęły psy, sprawujące kontrolę nad całym miastem, prezentujące podział i problemy trawiące węgierskie społeczeństwo. Reżyser filmu Kornel Mundruczó, będzie gościem Festiwalu.

Więcej informacji i szczegółowy program festiwalu na: www.bbff.pl

Tekst | materiały prasowe

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News