Categories: miastoorientuj się

Drunkorexia to nowe „zaburzenie odżywiania”. Na czym polega?

Chociaż ten rodzaj -rexii, nie został oficjalnie sklasyfikowany jako medyczne zaburzenie, wielu ekspertów twierdzi, że jest to problem, z którym zmaga się coraz więcej ludzi.

Czym się charakteryzuje drunkorexia? O ile wszyscy dobrze znamy termin anoreksja, gdzie osoba cierpiąca na to zaburzenie głodzi się, ograniczając przyjmowane kalorie, tak w przypadku drunkorexii, chodzi o stawianie alkoholu nad posiłkami. Oszczędzanie kalorii z jedzenia, aby móc wypić więcej kalorycznego alkoholu. Adam E. Barry oraz Anna Kay Piazza-Gardner, w swoich najnowszych publikacjach naukowych, przypisali temu zaburzeniu trzy podstawowe zachowania.

  1. Pomijanie posiłków celem zaoszczędzenia kalorii.
  2. Obsesyjne ćwiczenia fizyczne, które mają być rekompensatą dla ilości spożytego alkoholu.
  3. Picie drinków zamiast jedzenia tradycyjnych posiłków.

Jak pokazały badania przeprowadzone na grupie studentów z Anglii, mężczyźni z drunkorexią, częściej skupiają się na wykańczających ćwiczeniach, a dziewczyny na pomijaniu posiłków przed spożyciem alkoholu, dzięki czemu obie grupy będą mogły wypić bardziej kalorycznego drinka.

Oczywiście prowadzi to do wielu niebezpiecznych konsekwencji i nie działa tak, jak można byłoby sądzić. Pomijanie posiłków jedynie spowalnia jedynie metabolizm, powodując, że cokolwiek zjecie po spożyciu alkoholu, zostanie przekształcone w tkankę tłuszczową.

Nie musimy chyba nikomu tłumaczyć też faktu, że spożywanie alkoholu na pusty żołądek, tylko przyspieszy jego skutki uboczne w postaci stanu upojenia alkoholowego.

Komentarze
Rate this post
Klarysa Marczak

Recent Posts

D23 Expo – Disney ogłasza premiery na najbliższe lata

Od 9 do 11 września 2022 roku w Anaheim Convention Center trwało D23 Expo –…

17 godzin ago

Babylon – nowy film z Margot Robbie i Bradem Pittem

Paramount Pictures uchyliło rąbka tajemnicy i udostępniło pierwsze spojrzenie na Babylon, jeden z najbardziej oczekiwanych…

2 dni ago

Targi Rzeczy Ładnych we Wrocławiu już w październiku!

Targi Rzeczy Ładnych zawitają także do Wrocławia. II edycja TRŁ WROCŁAW! już 1-2 października w…

2 dni ago

Sky High Farm Workwear i Balenciaga w charytatywnej kolaboracji

Balenciaga, znana z niejednokrotnie kontrowersyjnych kolekcji, a także licznych kolaboracji wychodzących poza ramy mody, przedstawia…

3 dni ago

Google Maps pokazuje najbardziej ekologiczne trasy podróży

Użytkownicy map Google w większości Europy mogą wybrać w aplikacji opcję rekomendacji dotyczących najbardziej przyjaznej…

4 dni ago

Supreme x Nike ACG na jesień 2022

Po kolaboracjach z Nike, SB Blazer Mid i Pope.L, Supreme przygotowuje oczekiwane połączenie z Nike…

5 dni ago