Na osobnej scenie wystąpi 15 zespołów z całego świata, reprezentujących czołówkę alternatywnego country, bluesgrassu, folku, bluesa i rockabilly. W skład programu wejdą zarówno międzynarodowe gwiazdy, jak i nowe, świeżo odkryte zespoły!
Pierwsza gwiazda Drive Stage to Slim Cessna’s Auto Club. Grupa pochodząca ze Stanów Zjednoczonych uznawana jest za mistrzów country, lecz w swojej muzyce łączy też bluesa i gospel, a wszystko utrzymane w nieco psychodelicznym klimacie. Kolejnym artystą jest Graveyard Train – pochodzący z Australii piosenkarz z łatwością miksuje country z klimatami rockabilly i punkiem. Nominowany do Grammy zespół North Mississippi Allstars znany jest z surowego, bluesowego grania. Grupę polecił sam Robert Plant. Prosto z Londynu przyjadą The Great Malarkey, czyli szalona mieszanka ska i bałkańskiego punku z orkiestrą dętą i kabaretem. Kolejną gwiazdą, potwierdzoną już wcześniej, jest pochodzący z San Francisco skład Rupa & The April Fishes. Ich charakterystyczne teksty śpiewane są w wielu różnych językach – głównie francuskim, hiszpańskim i angielskim. Piosenki tej formacji są połączeniem różnorodnych stylów, znajdziemy tu odrobinę teatralności muzycznego kabaretu, elegancką, francuską ‘nouvelle vague’ oraz porywające i zmysłowe rytmy Ameryki Łacińskiej.
Polska będzie reprezentowana przez dwa zespoły: Orkiestra św. Mikołaja i Vołosi. Orkiestra św. Mikołaja to legendarna grupa, która powstała ponad ćwierć wieku temu. Zespół udowadnia, że muzyka ludowa może być dziś odtworzona na dawnych instrumentach akustycznych w nowoczesny i imponujący sposób. Vołosi, czyli kwintet smyczkowy, łączy w swoich utworach tradycyjny folk z muzyką klasyczną. W ich repertuarze znajdziemy zarówno żywiołowe i spontaniczne utwory inspirowane muzyką pochodzącą z Karpat, jak i poetyckie kompozycje z dodatkiem ludowych aranżacji. Z Polski przenosimy się do Francji, skąd pochodzi zespół Isaya. Duet tworzą bliźniaczki Jessica i Caroline Jeandon. Ich muzyka to powiew świeżości i energia uwalniająca się z interakcji pomiędzy siostrami, które idealnie uzupełniają się zarówno w wokalu, jak i w grze na najróżniejszych instrumentach. Pozostając we Francji prezentujemy również grupę Lo Cor de la Plana, czyli światowej sławy męski zespół wokalny, pochodzący z Marsylii. Panowie zachwycają grą na tamburynach, połączoną z chóralnymi wokalami.
Włoskie klimaty zapewnią Panie z grupy Assurd. Pochodzący z Neapolu zespół tworzą cztery kobiety, grające m.in. na akordeonie i tamburynie. Ich muzyczny klimat w stylu gypsy-folk uzupełniają piękne wokale, a całość porywa do tańca i zabawy! Ostatnim zespołem pochodzącym zza oceanu będzie David Wax Museum. Duet tworzą David Wax i jego partnerka Sue Slezak. Wykonują muzykę stanowiącą mieszankę rocka, amerykańskiego folku i ludowych rytmów meksykańskich. David gra na jaranie ośmiostrunowym meksykańskim instrumencie przypominającym gitarę. Sue gra na instrumencie perkusyjnym o nazwie quijada, wykonanym z dolnej szczęki osła. Brzmi dziwnie, ale rezultat muzyczny zachwyca i pozwala przenieść się w muzyczną podróż po Ameryce Południowej. Kraj gospodarzy reprezentować będą trzy zespoły: The Moonshine Howlers, MDŽ, Mordors Gang.