Dr. Dre powraca z nową płytą

Compton może pochwalić się bogatą plejadą raperów, którzy się z niego wywodzą. O kalifornijskich ulicach nawijali między innymi Eazy-E, The Game i Kendrick Lamar. Terazrodzinne miasto chce uhonorować Dr. Dre na swojej najnowszej płycie.

Nowy krążek „Compton” to pierwsza płyta rapera od 16 lat. Od długiego czasu krążyły plotki o nadchodzącej dacie premiery projektu „Detox”, jednak Dr. Dre zaskoczył fanów i stworzył album inspirowany swoim rodzinnym miastem oraz nachodzącym filmem „Straight Outta Compton”. I to nie jedyny sposób, w jaki artysta chce oddać hołd  swojej okolicy. Kilka godzin przed premierą trzeciego, studyjnego albumu, ogłosił plan ufundowania nowego centrum sztuk scenicznych.

Dr. Dre w trakcie wywiadu w radiu Beats 1 zdradził, że wpływ na jego pomysł miała burmistrz Compton Aji Brown: „Ona była już w trakcie pracy nad tym projektem, więc powiedziałem – Boom to jest dokładnie to co powinniśmy razem stworzyć!”. Jest to świetna inicjatywa, która pozwoli na rozwój kreatywnych dzieciaków z Compton.

Sam album zebrał masę pozytywnych recenzji. „Irish Times” określa płytę jako: ”świetną, przepełnioną metaforyką i ideologią życia, panującą w niechlubnej, południowej części Los Angeles”. Magazyn „Rolling Stone” pisze: „To najbardziej ambitna i naszpikowana pomysłami produkcja w historii”. Grantland określa album jako „pierwszy, niepodważalny, zmieniający bieg Ziemi oraz społecznie świadomy moment w solowej karierze rapera” – krążek daje możliwość podróży po historii miasta z unikatowej perspektywy.

„Compton” jest już dostępny na: http://umusicpl.lnk.to/DrDreCompton, a w sklepach będzie 21 sierpnia.

tekst | Iwona Norberczuk

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News