Dopasuj uchwyty meblowe do wystroju swojego domu i charakteru mebli

Każdy mebel ma swój określony charakter. Niestety czasami zdarza się, że dołączone do niego przez producenta uchwyty nie są w pełni zadowalające, czy to ze względu na swój wygląd, czy też sposób otwierania, jaki umożliwiają. W takim przypadku warto skorzystać z możliwości ich wymiany na zupełnie inne, bardziej odpowiednie akcesoria. Zobacz te, którymi możesz się zainspirować.

Uchwyty – istotny drobiazg, który podkreśla całość wystroju domu

Uchwyty przy meblach z pozoru wydają się tylko dodatkiem, który nie ma większego wpływu na nasze życie. To jednak nieprawda, ponieważ od uchwytów zależy wiele istotnych kwestii, takich jak między innymi funkcjonalność danego mebla oraz jego dopasowanie do innych akcesoriów czy też całego wystroju wnętrza.

Z tego względu nawet takie drobiazgi powinny sobie zasłużyć na twoją uwagę. Warto przyjrzeć się im dokładnie, aby ocenić, czy w pełni współgrają z innymi dodatkami i elementami wykończenia, ale doradzamy także skoncentrować się na ich funkcjonalności. Dzięki temu staną się nie tylko ładną ozdobą, ale również tym drobnym elementem, który zagwarantuje codzienną wygodę.


Klasyczne uchwyty porcelanowe

Być może posiadasz mieszkanie, które zostało wyposażone w meble o klasycznym, może nawet nieco muzealnym stylu. W taką stylistykę mogą doskonale wpasować się uchwyty porcelanowe, które mają bardzo tradycyjny charakter i uniwersalną formę. Mogą sprawdzić się dosłownie w każdym pomieszczeniu, zarówno w salonie, sypialni, jak i w kuchni, nadając im niezwykłego czaru.

Na uwagę mogą zasługiwać między innymi te uchwyty, które zostały ozdobione urokliwymi kwiatami. Będą doskonale współgrać z każdym “kobiecym” wnętrzem, a także z wyposażeniem w stylu rustykalnym czy prowansalskim.

Uniwersalne uchwyty drewniane

Bardzo popularnym wyborem są drewniane uchwyty meblowe. Dzięki szerokiej gamie kolorów i faktur doskonale pasują do bardzo wielu mebli i można je z łatwością dopasować do ich kolorystyki. W ten sposób tworzą bardzo spójną całość i niemalże wtapiają się w tło. Dzięki temu, jeśli zależy ci na jak najbardziej jednolitym wyglądzie każdego mebla, będą na pewno doskonałym wyborem.

Nowoczesne uchwyty chromowane

Kolejną propozycją mogą być uchwyty chromowane, które idealnie pasują do nowoczesnych mebli, łączących w sobie prostotę formy i takie materiały jak stal, szkło i ciekawe powierzchnie laminowane. Mogą mieć przeróżne kształty i sposoby montowania, dzięki czemu tworzą jedną z najszerszych kategorii, pozwalając ci na wybór dokładnie takiego sposobu otwierania drzwiczek czy szuflad, jaki dla ciebie jest najwygodniejszy. Przekonaj się, które będą najlepsze w twoim domu!

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News