Donatella Versace żegna się z prawdziwym futrem w kolekcjach

Kobieta machająca ręką na tle logo Versace

Donatella Versace ogłosiła, że marka należąca do jej rodziny nie będzie już używać prawdziwego futra w swoich projektach. Do tej pory wśród anty-futrowych marek byli między innymi Gucci, Tom Ford, Michael Kors i Armani.

Kreatorka mody, nieustannie stara się modyfikować styl ekskluzywnej marki Versace. W środowym wywiadzie dla The Economist projektantka powiedziała, że używanie futra to już przeszłość i, że czuje się niekomfortowo, używając go w projektach rodzinnej firmy.

Wiadomość, że Versace – marka znana z efektownej i ekstrawaganckiej estetyki, która od dawna wykorzystuje futro jako podstawowy materiał w swoich kolekcjach (w tym norki, jenotów i lisy) – odwróciła się od futra, z zadowoleniem przyjęła organizacja Humane Society International.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Odchodzenie od używania prawdziwego futra wydaje się stawać nowym trendem, albo raczej nowym standardem wśród znanych marek. Współczująca moda nigdy nie była bardziej modna – skomentowała sytuację Claire Bass, dyrektor wykonawczy HSI w Wielkiej Brytanii.

donatella versace Donatella Versace żegna się z prawdziwym futrem w kolekcjach

ScreenShot2018 03 14at2.53.49PM Donatella Versace żegna się z prawdziwym futrem w kolekcjachTekst: Joanna Kowalska

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News