Dominika Rutkowska: Glitter Confusion

Dwie dziewczyny ubrane na kolorowo z pomalowanymi twarzami stoją na tle czerwonego materiału

Dominika należy do ruchu Glitter Confusion i analogowo dokumentuje ich działania. Glitter Confusion to ruch artystyczny, który realizuje się w formie cyklicznych festiwali.

W surowym obliczu klubu budowana jest tymczasowa galeria sztuki. Na wystawie pokazywanych jest wiele form ekspresji artystycznej – zdjęcia analogowe, video-art, instalacje, obiekty, performance, koncerty. Motywem przewodnim jest ekspresja tożsamości i sposób jej wyrażania. Ich głównym celem jest wypełnienie całego klubu, stworzenie interaktywnej przestrzeni. Grupa niezależnych artystów powołała ruch Glitter Confusion w odpowiedzi na czasy pełne agresji, wzrostu nacjonalizmu i wykluczenia społecznego. Im bardziej sfera osobistej ekspresji i samorealizacji jest ze względów kulturowych ograniczana, tym większą czują swobodę w działaniach.

Glitter Confusion to inicjatywa twórcza zrzeszająca kronikarzy światów równoległych. Prace wystawiane na wystawach są zapisem przebiegu ich życia. Działają na każdej płaszczyźnie, można ich dotknąć, zobaczyć, usłyszeć. Wchodzą w interakcje z odbiorcami. Cykl wystaw oraz wydarzeń towarzyszących, prezentuje prace artystek i artystów młodego pokolenia.

Prace odnoszą się do tematyki queerowo-trashowej, często wyłaniając się z surrealistycznego automatyzmu.

Najbliższa wystawa Glitter Confusion odbędzie się 22 września w klubie Pogłos w Warszawie.

Zdjęcia: Dominika Rutkowska (oficjalna strona Dominiki / Grupa Vidoq / Glitter Confusion)

@cisforconfusion

@panna.a.a
@dunayevek
@fryderyk_tabaka
@vero_nika_gadabout @rutkowskadominika
@gasiu.gasiu
@too_much_glitter_in_my_head
@fryderyk_tabaka @dunayevek @too_much_glitter_in_my_head
@cisforconfusion @nieforemnescierwopatrzy
@antina_christ
@gasiu.gasiu
Komentarze
Rate this post