Dobrze obłożone

#1 ,,Lolita” Vladimir Nabokov

http://on.fb.me/1q2CY4Y
http://on.fb.me/1q2CY4Y

 

Okładki „Lolity” są albo bardzo dobre, albo naprawdę złe. Okazuje, że często ciężko sensownie ograć wizualnie dwa podstawowe przeciwieństwa zawarte w powieści: wulgarność i niewinność. Rozchylone usta czy nogi może i działają na wyobraźnię, ale każdemu, kto ma więcej niż 16 lat kojarzą się z erotyzmem w wersji dla ubogich. Tu jedna z lepszych okładek, która za pomocą pudrowego różu buduje cukierkowość powieści.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


#2 ,,Kamasutra”

http://bit.ly/10EDRvR
http://bit.ly/10EDRvR

Pozostając w tematyce zmysłowo-miłosnej – nie ma chyba drugiej książki, której okładka może dawać większe pole do radosnej twórczości domorosłych ilustratorów. Indyjskie postaci w połyskliwych szatach albo półnagie zdjęcia ludzi w miłosnych splotach – oto najpopularniejsze wersje oprawy mitycznej księgi. Czas porzucić okładki dziwne i „duszne” na rzecz sugestywnych, ale smacznych.

#3 “What a curve up!” Jonathana Coe

http://bit.ly/1oJF1M2
http://bit.ly/1oJF1M2

Powieść z 1994 roku okładek doczekała się mnóstwa. Powstał nawet specjalny konkurs na zaprojektowanie obwoluty (co za szalone słowo) dla tego dzieła. Oto zwycięski projekt, jego autorką jest Ellen Rockell.

 #4 „1984” George’a Orwella

http://bit.ly/Z8Ihtn
http://bit.ly/Z8Ihtn

Za tę konkretną okładkę odpowiada http://www.benjonesillustration.com/ . Autor, posługujący się surrealistyczną kompozycją, odwołuje się do polskiej szkoły plakatu, o czym zresztą sam wspomina. Udaje mu się też zawrzeć w pomyśle graficznym na okładki ducha powieści.

#5 „The street or me. The New York Story” Judith Glynn

ks5

Ten e-book trafił do konkursu na najlepszą okładkę książki nietradycyjnej (e-Book Cover Design Award) organizowanym co miesiąc. Autorem pracy jest Guido Caroti, specjalizujący się w tworzeniu grafik na opakowania, plakatów, reklam etc.

 

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News