Dobry Migdał, czyli historia dwójki ludzi, miłości do roślin i rzemiosła

Dwa zdjęcia przedstawiające rośliny w terrariach i doniczkach

Zuzia Urbanowicz i Sergey Bondarchuk – to właśnie oni już 1 marca otwierają pierwszy w Polsce w pełni autorski sklep botaniczny, który oferować będzie spektakularne terraria dla roślin, które z pewnością chcielibyście mieć w swoich czterech ścianach!

Matką i założycielką Dobrego Migdała jest Zuzia, której miłość do roślin została wszczepiona w genach przez rodziców ogrodników. Sergey dołączył do niej z czasem i od tej pory nie wyobrażają sobie pracować osobno.

Założycielka marki wpadła na pomysł tworzenia, całkowicie własnoręcznie szklanych terrariów dla zielonych przyjaciół. Zainwestowała w najpotrzebniejsze narzędzia i metodą prób i błędów zaczęły powstawać pierwsze projekty. Swoją miłość do roślin połączyła ze smykałką do pracy manualnej, a efekty przerosły jej najśmielsze oczekiwania. Zuzia przyznaje ze śmiechem, że obecnie jest już tak wprawiona w pracy z narzędziami, że dużo więcej szczęścia sprawia jej kupienie wypasionej lutownicy niż nowej sukienki.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


połka z zielonymi woślinami

Założyciele marki oddają się pracy nad projektami w każdej wolnej chwili. Szukanie rzadkich okazów w internecie, często poza granicami kraju, przesiadywanie godzinami w pracowni grzebiąc w ziemi, godzą z pracą w gastronomii. Pomysł założenia ich autorskiego sklepu kiełkował w nich od kilku miesięcy. Finalnie otwarcie sklepu będzie miało miejsce 1 marca, przy ulicy Stanisława Wyspiańskiego 36A w Gdańskim Wrzeszczu.

Sergey i Zuzia są w pełni oddani nowemu botanicznemu miejscu na mapie Gdańska. Mówiąc o całkowicie autorskim sklepie, rzeczywiście mają to na myśli, ponieważ całe wnętrze lokalu zostało stworzone przez nich od zera – od mebli, po doniczki. Jak mówią, będzie to totalny handmade i miejsce, z którym całkowicie się utożsamiają.

zielone rosliny na podwieszanej donicy

Rozmawiając z Zuzią, odniosłam wrażenie, że będzie to coś więcej, niż tylko sklep. Pomysłodawcy zamierzają organizować warsztaty, które mają sprawić, że pokochacie rośliny miłością odwzajemnioną i przestaniecie w końcu zabijać te biedne, życiodajne organizmy! Zuzia i Sergey są także kolekcjonerami rzadkich gatunków roślin, a część ich kolekcji będzie znajdować się właśnie tam! Herbata, ciasteczko, rozmowa o roślinach i domowa wrzeszczańska atmosfera, właśnie w ten sposób ma wyglądać Wasza wizyta w Dobrym Migdale.

Dobry Migdał to nie tylko marka sprzedająca rośliny, Dobry Migdał to przede wszystkim ludzie. Każdy produkt jest w 100 procentach wykonany przez założycieli, każdy okaz jest na swój sposób unikatowy. Nazwa Dobry Migał, również nie jest tu przypadkowa, to swego rodzaju gra słów nawiązująca do dobrych ludzi, uczciwych intencjach, szczególnie jeżeli chodzi o sprzedaż rękodzieła.

zdjęcie przedstawia rośliny w szklanych terrariach

Jeżeli tylko jesteś w Gdańsku i chcesz zobaczyć miasto od trochę innej, mniej turystycznej perspektywy, zachęcamy do odwiedzenia Wrzeszcza, to właśnie tam znajdziesz to urokliwe miejsce! Marka ma swój profil zarówno na Instagramie, jak i na Facebooku, gdzie publikowane są aktualne wydarzenia dotyczące sklepu! Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć przedstawiających pierwsze projekty.

zielona roslina w podwieszanej donicy

zielony lisc na tle bialej sciany

sukulenty i rosliny w terrariach na drewnianej szafce

sukulenty, kaktusy zielone rosliny na drewnianym tle

Zdjacie przestawia polke z wieloma roslinami w szklanych terrariach

rosliny w szkalych terrariach wiszace na tle bialej sciany

kolczasta roslina na bialym tle

zdjecie przedstawia szklane terraria z roslinami

Tekst: Dominika Kowalewska
Zdjęcia: Zuzia Urbanowicz

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News