orientuj się

Dlaczego warto się uczyć języka włoskiego?

Doskonale znasz już angielski, niemiecki, czy któryś z innych języków uznawanych za standardowe? Zdecydowałeś, że teraz chcesz podnieść swoje kwalifikacje lingwistyczne? Świetny pomysł! To doskonały sposób na zadbanie o indywidualny rozwój. Taka nowa wiedza przyda Ci się zarówno w życiu prywatnym (np. podczas podróżowania), jak i zawodowym (będzie stanowiła ciekawy zapis w Twoim CV i w czasie rekrutacji pozwoli wyróżnić się na tle pozostałych kandydatów). Zwróć swoją uwagę na włoski i sprawdź, jakie zalety wynikają ze znajomości tego języka.

Nauka języka włoskiego – poznaj najważniejsze korzyści!

Co zyskasz, ucząc się języka włoskiego? Profitów wynikających z podjęcia takiej decyzji jest naprawdę wiele! Przede wszystkim rozwiniesz kreatywność oraz wyćwiczysz swoje szare komórki. Zdobytą wiedzę wykorzystasz podczas oglądania filmów, słuchania piosenek, czy czytania książek, których oryginalna wersja powstała właśnie w tym języku.

Dodatkowo znajomość zasad poprawnej wymowy oraz poznanie najpopularniejszych słów i wyrażeń pozwoli Ci sprawnie komunikować się z Włochami podczas wakacyjnych podróży do słonecznej, pełnej wyjątkowych smaków Italii. W efekcie wizyta w tym kraju stanie się dla Ciebie jeszcze ciekawszym doświadczeniem, ponieważ zyskasz możliwość dogłębnego poznania tamtejszej kuchni oraz kultury obfitującej w niespotykane nigdzie indziej zwyczaje, obrzędy i tradycje.

Jednocześnie trzeba podkreślić, że duża grupa osób uczy się włoskiego, dlatego że jest to stosunkowo prosty język, a zagłębianie się w jego tajniki nie jest skomplikowanym przedsięwzięciem. Warto więc poświęcić nieco swojego czasu i energii. Mało tego znając język włoski, już tylko niewielki krok dzieli Cię od poznania hiszpańskiego, który jest do niego bardzo podobny.

Kurs włoskiego w profesjonalnej szkole językowej – idealna opcja na wakacje!

Nareszcie nadszedł upragniony czas wakacji i możesz przynajmniej na moment zapomnieć o codziennych obowiązkach związanych chociażby ze szkołą lub pracą? Wykorzystaj swój urlop na wypoczynek, który pozwoli Ci zregenerować siły, wygospodaruj też kilka chwil na nauczenie się czegoś nowego. Jeśli będzie to język włoski, rozważ zapisanie się na kurs w profesjonalnej szkole, gdzie lekcje są prowadzone przez wykwalifikowanych nauczycieli. Doświadczeni lektorzy znają wiele nieszablonowych metod przekazywania wiedzy, dzięki czemu każda kolejna lekcja daje dużo satysfakcji, a czynione postępy widać już gołym okiem.

Język włoski w Profi Lingua to idealne rozwiązanie na letnie miesiące. W taki sposób można połączyć przyjemne z pożytecznym. Zajęcia odbywające się stacjonarnie są okazją do poznania nowych osób o podobnych zainteresowaniach – często w takich okolicznościach zawiera się znajomości, które potrafią przetrwać wiele lat. Z kolei elastyczny kurs online daje większą swobodę, uwzględnia indywidualne preferencje i jest dogodną opcją dla osób nieśmiałych, które preferują naukę zdalną, odbywającą się w zaciszu ich domu.

Poznanie języka włoskiego od zawsze było Twoim marzeniem? Najwyższy czas, aby pragnienia przekuć w rzeczywistość. Lato sprzyja takim postanowieniom, a wytyczone cele z łatwością osiągnie się za sprawą skorzystania z bogatej oferty szkoły językowej Profi Lingua prowadzącej zajęcia na wielu poziomach. Nie ma znaczenia, czy jesteś początkującym uczniem, czy zaawansowanym. Na pewno znajdziesz wariant, z którego skorzystanie pozwoli Ci udoskonalić zdolność czytania, pisania, słuchania i mówienia po włosku.

źródło zdjęć: freepik.com

Zobacz też: 5 włoskich filmów, które trzeba znać 🎬🇮🇹

Zobacz też: Włoski artysta tworzy pastelowo-mroczne tatuaże rodem z anime

 

Komentarze
Rate this post
kris

Recent Posts

Maya Hawke i jej marzycielski świat na albumie „MOSS”

Pierwszego dnia jesieni 2022 roku Maya Hawke podarowała swoim słuchaczom idealny soundtrack do podziwiania złotych…

17 godzin ago

Stylowe mścicielki w „Zróbmy zemstę” [recenzja]

16 września 2022 roku odbyła się premiera produkcji oryginalnej Netflix zatytułowanej „Zróbmy zemstę” – prawdziwej…

2 dni ago

Na czym polegają studia interaktywne?

Studenci wybierający naszą uczelnię i dostępne na WSB-NLU kierunki, mają możliwość studiowania w trybie niestacjonarnym,…

2 dni ago

Poczet pisarzy różnych: Andrzej Stasiuk

Zbiór  „Grochów”, wydany ostatnio przez Czarne, to dobra okazja, aby przypomnieć sobie wczesne książki Andrzeja Stasiuka,…

3 dni ago

TOP 10: Najlepsze polskie gry komputerowe

Polski rynek gier komputerowych jest znacznie bardziej rozległy, niż można przypuszczać. Już od zamierzchłych lat…

4 dni ago

Najlepsze gejowskie kluby w Polsce

Doskonała muzyka, duży parkiet, smaczne i niezbyt drogie drinki... co jeszcze charakteryzuje godny uwagi klub…

4 dni ago