Dlaczego warto odwiedzić wiosenną edycję targów WZORY?

Zdjęcia przedstawiające rośliny na ścianie i ręce trzymające doniczkę

Maj już prawie za pasem, a majowe WZORY to dwa dni targów w Domu Towarowym Bracia Jabłkowscy, które będą świetną, wiosenną okazją aby kupić piękne rzeczy do domu zaprojektowane przez młodych designerów i wyprodukowane przez polskich rzemieślników.

Na Wzorach znajdziecie meble, ceramikę, grafiki, tekstylia, a także dekoracje i akcesoria – słowem wszystko, co potrzebne, aby mieszkało się pięknie i wygodnie. A co najważniejsze: wstęp na wydarzenie jest wolny!z

Jak zawsze na wiosnę – będzie zielono! Kochacie rośliny? Jeśli tak, dobra wiadomość: na wiosennej edycji znajdziecie wszystko co sprawi że Wasz dom zakwitnie! Czyli właściwie co? Rośliny na parapet, na balkon i do mini ogródków, doniczki, systemy i lasy w szkle.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Zdjęcie wnętrza z drewnianym biurkiem i czarnym krzesłem
Dear Henry
Zdjęcie przedstawiające rośliny
Kamil Sagan
Zdjęcie lustra na białej ścianie z cegły i rośliny
Woodooo People

Na stoisku Litograf będzie można samodzielnie nauczyć się drukować prosto ze świeżych roślin. To technika monotypii. Printami ozdobicie papier i zabierzecie go ze sobą. Spróbujecie także druku na tkaninie.

Vintage na Wzorach – to strefa na drugim piętrze, gdzie kupicie niepowtarzalne ubrania i przedmioty z minionych dekad od najlepszych polskich kolekcjonerów.

W strefie vintage znajdziecie też dużo dobrej muzyki. Za strefę z najlepszymi winylami odpowiadał będzie znany i lubiany kolektyw Tysiące Winyli.

Zdjęcie przedstawiające trzy rozpylacze i roślinę
Kacper Puchalski

W strefie warsztatów:

Na drugim piętrze odbędą się warsztaty organizowane przez Polskie Stowarzyszenie Zero Waste, które prężnie działa w zakresie minimalizowania odpadów. W sobotę i niedzielę od 15 do 19 będziecie mogli wziąć udział w warsztacie, dzięki któremu dowiecie się jak szybko przerobić swoje ubrania dostosowując je do panujących trendów.

Niedziela 14.00 – Naturalne kosmetyki razem z So Fresh!
Dowiecie się jak rośliny służą naszej urodzie – warsztat z naturalnymi kosmetykami poprowadzą Ania Tabor i Agnieszka Małachowska.

Sobota 16.00 – Kasia Rodek opowie o swoim projekcie Słoik z lasem.

Na pokazie pokaże jak można zamknąć las w butelce i opowie o pielęgnacji i utrzymaniu mikro-lasów. Po pokazie chętni mogą zostać na warsztacie który poprowadzi.

Aby być na bieżąco śledźcie także wydarzenie na Facebooku.

Zdjęcie wyróżniające: (lewa strona) Vaczor; (prawa) Marlena Gewont-Kempf.

Plakat targów Wzory

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News