Categories: artdesignwydarzenia

Dlaczego warto odwiedzić targi WZORY?

Maj już w pełni, pogoda zaczyna coraz bardziej dopisywać, zatem nie pozostaje nic innego jak szykować się na majową edycję targów designu WZORY. Co tym razem zostanie przygotowane w Domu Towarowym Braci Jabłkowskich i dlaczego warto wziąć udział w tym wydarzeniu?

Po pierwsze – przewodnim tematem zbliżającej się edycji targów będą rośliny. Z tej okazji na targach pojawi się specjalna strefa zieleni. Z kolei całe drugie piętro zostanie zajęte przez głównego partnera targów, czyli DaWandę, gdzie zostaniecie przeniesieni w świat polskiego handmade’u, designu, warsztatów kreatywnych, paneli edukacyjnych i innych atrakcji skierowanych do wszystkich kochających wyjątkowe produkty i społeczność twórców.

Po drugie, program majowej edycji zapowiada się niezwykle bogato. Poza szaleństwem zakupowym, o którym jeszcze za chwilę, czeka na Was szereg wykładów. Już pierwszego dnia, w sobotę 20.05, Katarzyna Pastuszyńska z portalu Dobrze urządzeni przedstawi propozycje aranżacji balkonów według własnych projektów. Zaprezentuje także przykładowe projekty i omówi możliwości ich realizacji.

Atrakcje czekają także na miłośników fotografii. Fotografia we wnętrzach – prelekcja Izabeli Maciusowicz, Art Consultant galerii fotografii autorskiej WallArtNow. Będzie ona połączona z warsztatami praktycznymi, w trakcie których uczestnicy będą mogli stworzyć własną mini-kolekcję i zaprojektować galerię ścienną.

Kolejnym ciekawym wykładem będzie Dizajn u źródeł – opowieść o dwóch pozornie odległych światach. Projektant vs rzemieślnik – często nie rozumieją swoich wyborów i wartości, lecz gdy ich drogi przetną się, mają sobie wiele do zaoferowania.

W niedzielę, 21.05, odbędzie się wykład Życie materiałów. Ola Munzar, autorka bloga fueldesign.pl opowie o materiałach stosowanych w projektowaniu. Nie będzie tu tematów oczywistych jak gęstość drewna lub ceny żwiru. Ola bazując na świeżych bułeczkach ze świata designu (przykładowo Dutch Week 2016) opowie o tym jak postrzegamy materiały, dlaczego warto zwrócić uwagę na te mniej oczywiste, jaki jest obieg materiałów w projekcie i co to znaczy że są niewidzialne?

Po trzecie: warsztaty. Tutaj również dla każdego znajdzie się coś interesującego. W sobotę odbędą się warsztaty zatytułowane Plantarium – Jakie rośliny sprawdzą się w Twoim mieszkaniu? Warsztaty poprowadzi Kamila Ciszek z pracowni botanicznej Plantarium – królestwa niezwykłych roślin. Kamila opowie m.in o roślinach dla zapominalskich, i udowodni, że nie trzeba mieć tzw. ręki do kwiatów, by żyć z nimi w symbiozie.

Z kolei główny partner wydarzenia, czyli DaWanda, zorganizuje warsztaty z wyplatania żywych wianków dla mam i córek. Wietrzne Pole – Warsztaty z tworzenia kul kokedamy, to z kolei warsztaty, które poprowadzą Karolina i Dominika, założycielki kwiaciarni i dekoratorni Wietrzne Pole, oferującej wnętrzarskie dodatki pozostające w bliskości ze światem kwiatów i roślin. Każdy z uczestników stworzy samodzielnie kulę z naturalnego mchu, z zasadzoną w środku wybraną rośliną.

W niedzielę szykujcie się na Ubierz zioła po swojemu. Warsztaty szycia i zdobienia osłonek na doniczki z wodoodpornego papieru z Jankiem Leśniakiem.

Oczywiście to tylko niewielka namiastka wszystkich atrakcji tych dwóch, wyjątkowych dni. W trakcie targów designu WZORY odbędzie się też szereg warsztatów i atrakcji dla najmłodszych. Na niektóre z warsztatów obowiązują wcześniejsze zapisy, także śledźcie uważnie wszystkie szczegóły na oficjalnym profilu WZORÓW.

Po czwarte: panele dyskusyjne. A tutaj między innymi: Magia przyrody. Kasia Łubińska o sztuce obserwacji i warsztacie ilustratorki czy Pyszne kwiaty prowadzone przez Małgorzatę Kalembę-Drożdż, autorkę książek: Jadalne kwiaty, Pyszne chwasty, Różane przepisy, Słodki sposób na alergię i prowadzącą bloga Trochę Inna Cukiernia. Miłośniczka naturalnego stylu życia. Wykładowca akademicki, doktor biochemii. Kocha rośliny i dobre jedzenie. W niedzielę z kolei czeka na Was między innymi panel Życie w duchu SlowLife food&garden.

Po piąte: zakupy. Na WZORACH znajdziecie meble, ceramikę, grafiki, tekstylia, a także dekoracje i akcesoria – słowem wszystko, co potrzebne, aby mieszkało się pięknie i wygodnie. Kuszące, czyż nie?

I wreszcie na zakończenie, po szóste: wstęp na targi jest BEZPŁATNY. Wpadajcie 20 i 21 maja 2017 do Domu Towarowego Braci Jabłkowskich w godzinach 11-19. A po więcej szczegółów i pełnego planu targów zaglądajcie na oficjalne wydarzenie na Facebooku.

Komentarze
5/5 - (1 vote)
Klarysa Marczak

Recent Posts

Netflix rozszerza uniwersum „Przeznaczenie: Saga Winx” o 2 książki

Wielkimi krokami zbliżają się nowe odcinki serialu fantasy „Przeznaczenie: Saga Winx”, którego pierwowzorem jest słynna…

19 godzin ago

Poczet pisarzy różnych: Robert E. Howard

Zaprezentowana filmowa wersja przygód Conana była tak słaba, że tłumnie ujawnili się wielbiciele dotychczas wyśmiewanych…

2 dni ago

Win:Win – szósta odsłona wernisażu psich portretów Michała Torzeckiego

Michał Torzecki i Daftcode ponownie zapraszają na otwarcie akcji charytatywnej pod hasłem „Sztuka pomagania zwierzakom”.…

4 dni ago

Felieton Hiro. Bezpieczeństwo über alles

Kiedy uświadomiłem sobie, że prawo jazdy posiadam już od osiemnastu lat, poczułem się bardzo staro. Nic tylko odłożyć…

5 dni ago

Olsztyn Green Festival 2022 zaprasza

Ponad dwadzieścia koncertów topowych polskich muzyków, a także liczne rozmowy z artystami i naukowcami o…

5 dni ago

Fiorucci 59th Street – powrót do korzeni

Włoska firma powraca z wielkim hukiem. 23 czerwca miała miejsce premiera kolekcji pod tytułem 59th…

6 dni ago