Odliczanie zakończone! Od dzisiaj na Netflixie możemy oglądać serial Szefowa, który powstał na podstawie książki #Szefowa, napisanej przez Sophię Amoruso. Jeśli nie jesteście przekonani, czy na pewno warto odpalić Netflixa i zacząć serialowy maraton, wymieniamy kilka powodów na „tak”!
1. Serial powstał na podstawie książki, w której Sophia Amoruso opowiada o początkach swojego dorosłego życia, ze wszelkimi wzlotami i (częstymi) upadkami. Przeciwnicy wyssanych z palca scenariuszy mogą odetchnąć z ulgą.
2. Zwrot akcji w życiu Sophii następuje w… sklepie z używaną odzieżą, gdzie bohaterka wygrzebuje prawdziwe modowe perełki. Wszyscy entuzjaści mody i nostalgii do trendów z pogranicza lat 80. i 90. będą mogli nacieszyć oczy zapierającymi dech w piersiach vintage stylizacjami!
Potrzebujesz MacBooka? Razem z ekspertami Lantre wybraliśmy maszynę dla ciebie 💻🍏👍
3. Mówiąc o sceptykach, przyznajemy rację, zanim zostanie to wytknięte palcem. Tak, opisywana w serialu historia sukcesu Sophii Amoruso i marki NastyGal przybrała jakiś czas temu mało pozytywny zwrot akcji i firma była zmuszona ogłosić bankructwo. Nie uważamy jednak, że to powód, który miałby działać na niekorzyść najnowszej produkcji Netflixa. Nikt nie próbuje nikomu wmówić, że świat jest idealny i prosty.
4. Jeśli są na sali jacyś fani RuPaul’s Drag Race, mamy wspaniałą nowinę: w serialu Szefowa, RuPaul wcielił się w rolę sąsiada Sophii. Także, jeśli sam program ekscentrycznego artysty to dla Was za mało, przed Wami 13 odcinków z Waszym ulubieńcem!
5. Nawet jeśli ktoś pozostaje sceptyczny historii sukcesu głównej bohaterki, to jednak serial zawiera pewne uniwersalne treści, związanie z dorastaniem i początkami dorosłego życia: poszukiwanie pracy, utrzymanie się w nowym mieście, szukanie swojego miejsca w świecie. Bez koloryzowania, z całą pewnością nie raz pomyślicie: miałam/em dokładnie tak samo!
6. Nie gwarantujemy, że obejrzenie Szefowej cokolwiek, komukolwiek ułatwi: większość rzeczy w życiu musimy wypracować samodzielnie, ale serial może stanowić sporą dawkę inspiracji i spojrzenia na niektóre sprawy w mniej czarno-czarnych barwach.
7. Przy serialu pracowała niesamowita ekipa: Kay Cannon (Pitch Perfect, Pitch Perfect 2, Rockefeller Plaza 30), Charlize Theron (Monster, Kobieta na skraju dojrzałości), Laverne McKinnon z wytwórni Denver & Delilah, Christian Ditter (Jak to robią single) oraz sama Sophia Amoruso. Z tego powodu, sprawdzenie co z połączenia takich osobowości wyszło, jest wręcz koniecznością!
8. Poza nostalgią modową czeka na Was także nostalgia muzyczna, ponieważ w serialu pojawiły się znane i lubiane kawałki, które były hitami w latach 80. i 90.
9. W rolę Sophii wcieliła się Britt Robertson, którą możecie znać między innymi z filmu Najdłuższa Podróż, czy Kraina Jutra.
10. Serial uczy nas większej akceptacji i tolerancji dla samych siebie, we wszystkim co robimy – czasami warto złapać oddech i nie przekraczać granicy własnej wytrzymałości.
Tekst: Klarysa Marczak