Dlaczego musisz zacząć oglądać Stranger Things?

Czwórka zdziwionyc chłopców patrząca w obiektyw

Z okazji premiery drugiego sezonu, przygotowaliśmy dla Was powody dlaczego musicie obejrzeć po raz pierwszy (lub kolejny) Stranger Things!

Nostalgia lat 80-tych

Jeżeli wychowaliście się na filmach Spielberga i Lucasa, a na waszych playlistach znajdują się hity potańcówek waszych rodziców to trafiliście idealnie. Serial uszyty z innych filmów i całej popkultury tamtych lat to istny raj dla ludzi kupujących teraz modne ubrania w sklepach z odzieżą używaną.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Czwórka dzieci siedzi w samochodzie.

Urocze dzieciaki

Jak zobaczycie ten serial to zakochacie się w liczbie jedenaście i nie tylko! Jeśli marzyliście w dzieciństwie o byciu w paczce przyjaciół jak w Goonies, to Stranger Things przypomni Wam o głęboko już skrytym pragnieniu. Wszyscy młodzi aktorzy genialnie tworzą zgraną ekipę, a ich kwestie i postacie są wyśmienicie napisane, a najlepszym z nich wszystkich jest właśnie Eleven (Millie Brown).

Dziewczynka trzyma pudełka z ciasteczkami przy lodówkach w sklepie.

Muzyka

Hipnotyzująca muzyka stworzona przez Kyle’a Dixona i Michaela Steina zasługuje zdecydowanie na Waszą uwagę, gdyż jest to syntezatorowy wehikuł czasu do lat 80. Oprócz tego w serialu można usłyszeć The Clash, Davida Bowie czy Joy Division!

Kobieta stoi w pokoju, w którym wszędzie są powieszane małe lampki na łańcuszkach.

Jest naprawdę straszny

Przez zbudowany klimat przez twórców i pomimo braku drastycznych scen, nadal widz może się przestraszyć. Jednakże z naszymi uroczymi gagatkami, nasza przygoda będzie o wiele bardziej raźniejsza. Szczególnie, że serial liczy tylko 8 odcinków, więc jest jeszcze trochę czasu, aby nadrobić pierwszy sezon przed premierą jeszcze bardziej straszniejszego drugiego.

Młoda dziewczyna ukrywa się przy drzewie, który jest cały w śluzie.

Drugi sezon Stranger Things ma swoją premierę dzisiaj, 27 października 2017! Jeśli po przeczytaniu powodów nie jesteście wciąż przekonani, obejrzyjcie trailer drugiego sezonu!

https://www.youtube.com/watch?v=Eqies5Aas88

Tekst: Olek Lipski

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News