Dlaczego kobiety zakochują się w psychopatach? Naukowcy mają odpowiedź na to pytanie

Jeśli jesteś jedną z kobiet, która poczuła przyspieszone bicie serca na widok mężczyzny, który jest mordercą lub psychopatą – nie martw się. Naukowcy mają na to wyjaśnienie.

Zacznijmy tę historię od postaci Patricka Batemana z American Psycho. Jest on psychopatą, żyjącym z dala od wszelkich zasad moralnych. Jednak mimo bycia prawdziwym potworem, posiada otoczkę uroczego, uwodzicielskiego, niezwykle pewnego siebie biznesmena. I to właśnie przyciąga uwagę ludzi.

Naukowcy z Brock University i Carleton University w Kanadzie przeprowadzili badania korelacji między pożądaniem a psychopatią w romantycznych relacjach.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Doktorant Kristopher Brazil zaprosił do badania 46 mężczyzn w wieku od 17 do 25 lat. Następnie, asystentka badacza przeprowadziła z każdym wywiad wideo, pytając o to, jak wygląda ich idealna pierwsza randka i co uważają za ważne w związku.

Ci sami mężczyźni zostali ocenieni przez badaczy również pod kątem cech osobowości psychopatycznej, a także inteligencji społecznej i poglądów na kwestie seksualne, na przykład: na ile jest prawdopodobne, że mogliby zaangażować się w seksualny romans poza związkiem.

Następnie 108 kobietom studiującym na pierwszym lub drugim roku, pokazano dwuminutowe klipy przedstawiające wywiady z wybranymi mężczyznami, w których oceniali oni swoją atrakcyjność, seksapil oraz pewność siebie.

Badanie opublikowane w Evolutionary Psychological Science wykazało, że mężczyźni, którzy osiągnęli najwyższe wyniki w skali psychopatycznej, byli najbardziej atrakcyjni dla kobiet. Według naukowców jest to spowodowane faktem, że psychopaci posiadają styl osobowości, który dobrze sprawdza się na randkach.

Może to być spowodowane tym, że są bardziej pewni siebie, czują się swobodnie lub dokładnie wiedzą, co powiedzieć, by zwrócić na siebie kobiecą uwagę. Dzięki temu, psychopaci mogą wykorzystywać swój urok i ekscytującą osobowość, by wzbudzić zaufanie i pożądanie ze strony potencjalnej partnerki, mimo że ostatecznym celem jest wyłącznie egoistyczna potrzeba zaspokojenia i przyjemności.

Według American Psychological Association, psychopatia charakteryzuje się wyzyskiem innym, podstępem, impulsywnością i agresją, a towarzyszy jej brak poczucia winy, wyrzutów sumienia, czy empatii.

Podsumowując. Chociaż nie ma nic nienormalnego w fakcie, że możemy odczuwać pożądanie w stosunku do psychopaty, należy pamiętać cytat z American Psycho: Mam wszystkie cechy istoty ludzkiej: ciało, krew, skórę, włosy. Ale nie mam żadnych wyraźnych uczuć prócz żądzy i obrzydzenia.

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News