Dla instagrama wszystko

Słynne fejkowe konto Barbie na instagramie bije rekordy popularności. Nie jest to jednak jedyna akcja społeczna, mająca na celu uświadomienie naszej próżności przy korzystaniu z popularnej aplikacji. Tajska fotografka stworzyła serię pokazującą prawdziwe oblicze zdjęć z Instagrama.

Instagram jest obecnie jedną z najpopularniejszych aplikacji. Pozwala śledzić życie ulubionych gwiazd, a także dzięki niemu można stać się jedną z nich. Jednak nie każdy użytkownik marzy o tym, aby stać się celebrytą. Więc za co miliony pokochały Instagrama? Za to, że możesz być tam kim tylko zechcesz. Aplikacja pozwala się wykreować, bo to ty decydujesz co się tam pojawi. Poza tym milion hasztagów dodaje ci tajemniczości, a magiczny filtr urody. Tworzenie w internecie nowej tożsamości, niekoniecznie prawdziwej, zainspirowało tajską fotografkę do nowego projektu. Chompoo Baritone stworzyła serię zdjęć ukazującą w jaki sposób ludzie oszukują innych (i siebie także) podczas wykonywania zdjęć przez ukochaną aplikację. Zobaczcie fotografie!

instagram-lie-photos-crop-slowlife-chompoo-baritone-1

Super oferta NIKE

JD Sports wchodzi do Polski i kusi ofertami na produkty NIKE. Link w artykule.

instagram-lie-photos-crop-slowlife-chompoo-baritone-2

instagram-lie-photos-crop-slowlife-chompoo-baritone-3

instagram-lie-photos-crop-slowlife-chompoo-baritone-4

instagram-lie-photos-crop-slowlife-chompoo-baritone-7

instagram-lie-photos-crop-slowlife-chompoo-baritone-8

instagram-lie-photos-crop-slowlife-chompoo-baritone-9

instagram-lie-photos-crop-slowlife-chompoo-baritone-10

Czy podobne akcje coś zmienią? Raczej nie. Mimo to warto od czasu do czasu spojrzeć na siebie krytycznie i zastanowić się do czego to wszystko zmierza.

tekst | Aleksandra Leśnik

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News