Disneyowskie zwierzaki w ludzkiej formie

simba z przyjaciółmi

Zwierzęce postaci w bajkach Disneya to, oprócz książęcych par, najbardziej znane i kochane osobowości z dziecięcych lat. Stanowiły one idoli, reprezentując wachlarz pozytywnych cech. Nieraz utożsamialiśmy się z nimi, stawialiśmy na ich miejscu oraz dzieliliśmy ich radości i smutki. Może również wyobrażaliśmy sobie jak wyglądałyby w ludzkiej skórze? Amerykańska artystka Pugletto poszła właśnie w tym kierunku.

Dwudziestoczteroletnia Pugletto pochodząca z Wisconsin, stworzyła serię rysunków, które przedstawiają zwierzęcych kultowych bohaterów w ludzkiej postaci. Zrobiła wszystko, co w jej mocy, by zachować ich etniczne pochodzenie. Widoczne jest to choćby w przypadku Króla Lwa. Autorka przyznaje się, że odczuwała frustrację widząc Simbę o jasnej karnacji, z rudymi, lekko opadającymi włosami. Z powodu jego afrykańskich korzeni, powinien być czarnoskóry i właśnie takim widzi go Pugletto.

Simba – jedna z najbardziej uwielbianych postaci bajek Disneya, który w uczciwy sposób odzyskał prawo do tronu, nie jest jedyną, która została wzięta na tapetę. Wśród zaprojektowanych przez artystkę rysunków, spora część zwierzęcych bohaterów pochodzi z sawanny. Oprócz przyjaciół Króla Lwa, ustawili się „aktorzy” z „Księgi Dżungli”. Odmalowani zostali na wzór rdzennych mieszkańców tego obszaru, wraz z odpowiednim strojem czy plemiennym makijażem.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


Tramp i Lady, najsłodsza psia para wszech czasów, zapisali się w sercach każdego, kto miał przyjemność obejrzenia „Zakochanego kundla”. Pugletto przedstawia ich jako chłopaka z nizin społecznych o zawadiackim uśmiechu i dziewczynę z wyższych sfer, piękną i trochę onieśmieloną.

disney-animals-as-people-pugletto-3

disney-animals-as-people-pugletto-4 (1)

disney-animals-as-people-pugletto-6

disney-animals-as-people-pugletto-7

disney-animals-as-people-pugletto-8

disney-animals-as-people-pugletto-9

disney-animals-as-people-pugletto-10

disney-animals-as-people-pugletto-11

disney-animals-as-people-pugletto-15

disney-animals-as-people-pugletto-16

disney-animals-as-people-pugletto-17

disney-animals-as-people-pugletto-18

disney-animals-as-people-pugletto-5

disney-animals-as-people-pugletto-14

disney-animals-as-people-pugletto-12

disney-animals-as-people-pugletto-13

Projekt ukazuje różnorodność nas jako ludzi. Właśnie tego brakowało artystce we wcześniejszych pracach, które widziała. W tym przypadku frustracja stała się motorem, który zachęcił do działania.

 

tekst | Aleksandra Berezowska

5/5 - (11 votes)

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News