Deszczu Strugi & Invent

LP_EVENT-01
♫ DJ Deszczu Strugi ♫
jest jednym z prekursorów turntablismu w Polsce. Na scenie hip-hopowej działa od 94 roku. Razem z Djem JanMario tworzył kolektyw Polfejder. Dwukrotny laureat nagrody magazynu Ślizg dla Dja roku (2002, 2003). Ma na koncie współpracę z takimi zespołami jak: Trzyha, MorWa, Molesta-Ewenement i wieloma innymi. Od 02 roku jest w ścisłym składzie zespołu W Wyjątkowych Okolicznościach (WWO), a od 2007 uczestniczy w projekcie Sokół feat. Pono. W 98 zdobył mistrzostwo Polski Technics DMC, w wielu innych zawodach (jak choćby w mistrzostwach świata IDA 2007) brał udział jako juror. W latach 2001-2003 prowadził audycję autorską w Radiostacji. Oprócz pracy jako DJ zajmuje się również realizacją dźwięku i nagrań muzycznych. Obecnie jest w trakcie realizacji swojego największego projektu – budowy profesjonalnego studia nagrań i postprodukcji filmowej Otrabarwa.

♫ Invent ♫
Tenn 25-letni producent, DJ i turntablista jest absolwentem Burn Studios na Ibizie. Nagrał sporo mixtape’ów i podcastów, zwyciężył też w konkursie na remix „Might Like You Better” Amandy Blank. W swoim dorobku artystycznym ma również oficjalne remixy dla Teielte („Selcouth”, UKM) i Out Of Tune („Cash And Hearts”, EMI Music). Ponadto jest on także autorem bardzo dobrze przyjętej epki na labelu The Very Polish Cut-Outs – „Polish Edits EP #3” 

Warto wspomnieć o jego początkach – zaczynał już jako 14-letni turntablista i zdołał uzyskać na tym gruncie uznanie m.in. na oficjalnych Mistrzostwach Polski DJ’ów ITF, czy w konkursie Turntable Contest. Do dzisiaj jednym z jego znaków rozpoznawczych jest wyjątkowa technika oraz trick – mixing. Sety Inventa są połączeniem najświeższej elektroniki, house’u, hip hopu a także disco. Doświadczenie zdobywał na wielu festiwalach (Heineken Open’er Festival, Coke Live, Selector, Free Form Festival i wielu innych) oraz za granicą (Wielka Brytania, Francja, Dania, Ibiza). Jego produkcje opierają się głównie na analogowych syntezatorach, automatach perkusyjnych, samplerach oraz wyszukanych samplach z winyli.

Oferta pracy w HIRO

Szukamy autorów / twórców kontentu. Tematy: film, streetwear, kultura, newsy. Chcesz współtworzyć życie kulturalne twojego miasta? Dołącz do ekipy HIRO! Kliknij tutaj, aby dowiedzieć się więcej


W 2013 roku podopieczny U Know Me Records wydał EP z gościnnym udziałem legendarnego KRS-One i The Kid Daytony. Na winylu dostępne są również remixy tytułowego traku wykonane przez Azari & III i połowę duetu TNGHT – Lunice. 

 

Start: 22:00
Wejście: 10 pln / Lista FB do 23:00 free 
Link: https://www.facebook.com/events/1454819884752308/?previousaction=join&source=1

Rate this post

Lubisz nas? Obserwuj HIRO na Google News